Aktualności Aktualności

Czy w związku z pandemią przemysł fotowoltaiczny przyspieszy tempo cyfryzacji?

Zdjęcie autora: LONGi Solar

LONGi Solar

Producent modułów fotowoltaicznych
farma fotowoltaiczna

Li Wenxue - wiceprezes LONGi Group zapytany przez Journal of the Chinese People's Political Consultative Conference o pandemię koronawirusa odpowiedział, że głęboko wierzy, że chińska gospodarka jest wyjątkowo odporna i że pandemia nie wywrze trwałego wpływu na rozwój gospodarczy. Choć tempo rozwoju prawdopodobnie nieco zwolni, to chiński rynek fotowoltaiczny już stopniowo odzyskuje kontrolę nad sytuacją i pokonuje negatywny wpływ pandemii. LONGi nadal optymistycznie patrzy na rynek w 2020 roku i nie zmienia swoich oczekiwań i postanowień na cały rok.

Li Wenxue - wiceprezes LONGi Group

Wzrost konkurencyjności

Li Wenxue - wiceprezes LONGi spodziewa się również, że pandemia wpłynie na przyszłą strukturę przemysłu i zwiększy konkurencyjność, co może wyeliminować wiele firm o słabej infrastrukturze produkcyjnej i operacyjnej.

Na dłuższą metę pandemia może również przyspieszyć proces „przetrwania najlepiej przystosowanych” i zmusić firmy do poprawy swoich możliwości ograniczania ryzyka, co ostatecznie miałoby pozytywny wpływ na zdrowy i zrównoważony rozwój branży.

Popyt a podaż

W branży fotowoltaicznej zapewnienie klientom najlepszej gwarancji na produkt jest podstawą rozwoju każdej firmy, zwłaszcza gdy występuje nierównowaga między podażą i popytem, ​​a stabilność i długoterminowa niezawodność dostawców są decydującymi czynnikami przy podejmowaniu decyzji przez klientów.

Według Wiceprezesa LONGi, firma zawsze utrzymywała zdolność do radzenia sobie z ryzykiem i ze zmianami rynkowymi, traktując priorytetowo kondycję finansową i siłę operacyjną.

Jednocześnie stosunek aktywów i pasywów LONGi od dawna utrzymuje się na niskim poziomie w stosunku do innych światowych producentów fotowoltaicznych. W raporcie na temat oceny modułów fotowoltaicznych w I kwartale 2020 r. LONGi stał się pierwszym i jak dotąd jedynym dostawcą modułów, który otrzymał ocenę AAA. Tego typu zapewnienie stabilności rozkłada nad LONGi ochronny parasol w obliczu pandemii.

Planowane działania

Wraz z wybuchem pandemii Longi stawia na konieczność przyspieszenia cyfryzacji i digitalizacji firmy, które są ważne dla transformacji i modernizacji produkcji fotowoltaicznej.
Wybuch pandemii spowodował, że coraz więcej firm fotowoltaicznych zdało sobie sprawę z ograniczeń człowieka. Pandemia stała się katalizatorem cyfryzacji i digitalizacji przemysłu fotowoltaicznego, zobowiązując firmy do przyspieszenia inteligentnej produkcji.

Pandemia wzmocni również determinację do stworzenia „świata zielonej energii”, przypominając firmom zajmującym się czystą energią o ich misji i odpowiedzialności. Również LONGI, jako wiodąca na świecie firma zajmująca się technologiami słonecznymi, zobowiązuje się do dalszego aktywnego promowania transformacji w kierunku zielonej energetyki.