Czy warto wyposażać farmy fotowoltaiczne w magazyny energii?

Magazyny energii częściej kojarzą się nam z instalacjami prosumenckimi i podniesieniem autokonsumpcji. Czy warto wyposażać farmy fotowoltaiczne w magazyny energii? Mówił o tym Grzegorz Kozioł z firmy Huawei podczas V Trendów Energetycznych.

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia
Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Podziel się

Trendy Energetyczne już za nami! Podczas wydarzenia wystąpił Grzegorz Kozioł z firmy Huawei przedstawił opłacalność ekonomiczną farmy fotowoltaicznej z magazynem energii. Omówił aspekty prawne w kontekście rozbudowy instalacji, odpowiedział, czy moc zainstalowana elektryczna może być większa od przyłączeniowej, a także omówił koszty magazynów energii, kształtowanie się dostępności baterii i dodatkowe źródła przychodu z magazynu.

Czy warto wyposażać farmy fotowoltaiczne w magazyny energii?

Szybki rozwój fotowoltaiki zarówno domowej, jaki wielkopowierzchniowej w Polsce pokazał, że inwestycje w odnawialne źródła energii są opłacalne. Ich nieprzewidywalność oraz globalne zawirowania przynoszą dużą zmienność m. in. cen energii elektrycznej. I tu z pomocą przychodzą magazyny energii elektrycznej, które są naturalnym czynnikiem przyspieszającym rozwój zielonych sposobów wytwarzania energii. - mówił podczas Trendów Energetycznych Grzegorz Kozioł

Jesteś ciekaw, co przygotowujemy na VI Trendy Energetyczne? Już od dziś bądź na bieżąco z informacjami! Wypełnij formularz i pierwszy dowiaduj się o planach na VI Trendy Energetyczne!

Zobacz również