Aktualności Aktualności

Czym kierować się przy wyborze falowników fotowoltaicznych?

Zdjęcie autora: FoxESS

FoxESS

Producent falowników fotowoltaicznych

Przy obecnym boomie na rynku PV, aby dobrze wybrać produkt trzeba właściwie odsiać fakty od mitów i nieprawdziwych informacji podawanych przez niektórych sprzedawców fotowoltaiki. Do tego niezbędne są doświadczenie i specjalistyczna wiedza. Często informacje oczywiste dla specjalistów z branży nie są dostępne dla osób spoza niej.

FoxESS wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów prezentując wyróżniki dobrych producentów falowników fotowoltaicznych, których najczęściej nie widać na pierwszy rzut oka, a stanowią esencję właściwej wiedzy eksperckiej ukrytej w chaosie informacyjnym. Według FoxESS są one kluczowe przy ocenie i ostatecznym wyborze produktów:

 1. Wielkość i stabilność firmy – FoxESS Polska należy do globalnego producenta falowników fotowoltaicznych i magazynów energii, światowego potentata z listy Global Fortune 500 - firmy Tsingshan Group z ogromnym zapleczem kapitałowym, produkcyjnym oraz R&D. Ponadto o potencjale firmy świadczy współpraca z najlepszymi graczami rynku w branży w Polsce takimi jak np. KENO, Eco System, OEM Energy czy Sunprofi, których nie trzeba nikomu przedstawiać. W portfolio tych partnerów znajdują się tylko i wyłącznie produkty renomowanych i sprawdzonych marek
 2. Gwarancja – na całość, od początku, dla wszystkich. Urządzenia FoxESS to solidność i niezawodność potwierdzona 12-letnią gwarancją, a w programie FOX TEAM nawet 13-letnią. Producent stawia na jakość, a dzięki solidności wykonania produktów przy użyciu komponentów najlepszych światowych dostawców zapewnia, że falowniki będą służyły przez wiele lat. FoxESS to także sprawny proces reklamacyjny oraz możliwość odpłatnego wydłużenia gwarancji do 20 lat
 3. Polski serwis techniczny – niezawodne wsparcie techniczne na dedykowanych liniach telefonicznych, złożone z doświadczonych w branży ekspertów, zapewnia bieżące wsparcie dla instalatorów i klientów. Kontakt z polskojęzycznym działem technicznym FoxESS jest bezpośredni i szybki. Ponadto dział techniczny FoxESS prowadzi regularne szkolenia w formie stacjonarnej, zdalnej i warsztatowej.
  Stworzona jest także platforma techniczna www.forum-foxess.pro, dająca dostęp do tematów, które były już poruszane i które można samodzielnie rozwiązać
 4. Opinie instalatorów – falowniki FoxESS cieszą się dobrymi opiniami wśród instalatorów fotowoltaiki między innymi z uwagi na wysoką jakość, łatwość obsługi, bezawaryjność, intuicyjny monitoring i polskie wsparcie techniczne. FoxESS docenia instalatorów, którzy wybierają jakość oraz wykonują solidne instalacje oferując im dodatkowe korzyści w programie lojalnościowym FOX TEAM. 
 5. Gama produktów – FoxESS od początku roku dostarcza na polski rynek falowniki fotowoltaiczne, które w przyszłości można rozbudować o magazyny energii, przy pomocy specjalnych ładowarek AC. W ślad za postępem technologicznym i potrzebami rynku producent oferuje szeroki wybór innych nowoczesnych rozwiązań takich jak m.in. systemy bateryjne czy przeciwpożarowe wyłączniki prądu klasy premium z najlepszym wskaźnikiem jakości do ceny. Urządzenia FoxESS są dostępne u autoryzowanych partnerów: www.fox-ess.pro/partnerzy

Oprócz wymienionych przewag, FoxESS nie poprzestaje w rozwoju. Jednym z celów spółki jest zapewnienie ciągłości dostaw dla swoich klientów w najbliższych kilkunastu miesiącach. Aby temu sprostać, FoxESS zabezpieczyło komponenty kontraktując dostawę na rynek polski 1,2 GW falowników fotowoltaicznych do końca 2022 roku.

Już niebawem ukażą się także NOWOŚCI produktowe producenta, a wśród nich:

 • Nowa seria falowników trójfazowych TNowy falownik serii T posiada najwyższe parametry pracy i funkcjonalności w standardzie takie jak m.in. AFC, 14A na jednym stringu.
 • Nowa seria S mini 

  Kompaktowy falownik najnowszej generacji do zastosowań w mikroinstalacjach 2-3,6 kW. Posiada wszystko to, co potrzebne, przy jednocześnie niewielkim wymiarze i wadze, również z opcjonalną funkcją AFCI.

 • All in One
  Uniwersalny system magazynowania energii FoxESS, który stanie się ważnym ogniwem domowej instalacji fotowoltaicznej. Z końcem roku urządzenie pojawi się u autoryzowanych Partnerów FoxESS.
 • Energy Cube
  Systemy bateryjne w nowej odsłonie. Nowy design stworzony z myślą o prostocie, a jednocześnie praktyczny, podążający za duchem nowoczesności i funkcjonalności.


Chcesz się przekonać osobiście o przewagach FoxESS? Wejdź na www.dlaczego-foxess.pro lub odwiedź FoxESS w siedzibie w Gliwicach i przetestuj urządzenia w centrum szkoleniowo-demonstracyjnym.