Nowa odsłona Programu Czyste Powietrze miała zostać uruchomiona na przełomie marca i kwietnia, jednak wybuch epidemii koronawirusa spowodował, że termin musiał zostać przesunięty. Ostatniego dnia marca Piotr Woźny poinformował, że choć prace programowe zostały już zamknięte, to termin operacyjnego uruchomienia nowej odsłony programu miał zostać podany po Świętach Wielkanocnych. Testy i przymiarki właśnie się rozpoczęły!

Nowa odsłona programu Czyste Powietrze

Jak na swoim oficjalnym twitterze podał Piotr Woźny – prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, wielkimi krokami nadciąga start możliwości składania wniosków do nowej edycji Programu Czyste Powietrze za pośrednictwem serwisu http://gov.pl. Elektroniczny formularz został przekazany wczoraj do testów wojewódzkim funduszom, sektorowi bankowemu i przedstawicielom alarmów smogowych.

Oznacza to, że nowa odsłona Programu Czyste Powietrze może być ogłoszona lada dzień!

W ramach serwisu http://gov.pl można składać wnioski do Programu Mój Prąd i jak wiemy – to działa. Taka forma składania wniosków może zwiastować faktyczne uproszczenie wniosków w Czystym Powietrzu.

Więcej informacji o nowej wersji Programu Czyste Powietrze

  • Co warto wiedzieć o Programie Czyste Powietrze 2.0? – Przeczytaj TUTAJ
  • Jakie kwoty maksymalne przysługują w ramach programu Czyste Powietrze? – Przeczytaj TUTAJ
  • Jakie są różnice między Programem Czyste Powietrze a ulgą termomodernizacyjną? – Przeczytaj TUTAJ
  • Czy Nowe Czyste Powietrze nie wspiera hybrydowych rozwiązań? – Przeczytaj TUTAJ
  • Jak kontaktować się z Wojewódzkimi Funduszami w sprawie Programu w trakcie epidemii przeczytaj TUTAJ

 

Redakcja GLOBEnergia