Program Czyste Powietrze oferuje dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, jak i przeprowadzenie towarzyszących temu prac termomodernizacyjnych budynku. Budżet programu jest ogromny i opiewa na na 103 mld złotych. Do tej pory zostało złożone 80 tys. wniosków na 1,7 mld zł. To ok. 1,65% całej kwoty. Przypomnijmy, że realizacja jest planowana do 2029 roku. Czy po roku działania programu Czyste Powietrze, 80 tysięcy wniosków to dużo czy mało?

No właśnie, dużo czy mało?

W Polsce robi się coraz więcej na rzecz Czystego Powietrza, nie tylko w postaci tego jednego, konkretnego programu, ale ogólnie na rzecz walki ze smogiem. Czyste Powietrze stało się Trendem Energetycznym naszych czasów. Na razie liczba złożonych wniosków w programie wyniosła 80 tysięcy, na kwotę 1,7 miliarda złotych. Czy to duża czy mała liczba -w rozmowie z PolsatNews odpowiedział Piotr Woźny.

Liczba budynków, które muszą zostać ocieplone lub w których musi zostać wymieniony kocioł stałopalny, wynosi w Polsce 3,5 miliona. W porównaniu z tą liczbą, 80 tysięcy wniosków, może wydawać się niewielkim procentem.

Zgromadzone dane odnoszące się do zebranych wniosków dotyczą wojewódzkich funduszy i stanu na wrzesień 2019 roku.Oprócz tego, od 1 stycznia tego roku działa ulga termomodernizacyjna.

Jestem bardzo spokojny, że Polacy świetnie wykorzystają tę ulgę podatkową!”- mówi Piotr Woźny

W związku z obowiązywaniem obu programów jednocześnie, dokładne liczby, ile Polacy wydali na walkę ze smogiem poznamy 30 kwietnia 2020 roku, kiedy Polacy rozliczą się z podatków.

Oprócz tego, niedawno do programu dołączyły gminy, oraz trwają konsultacje nad dołączeniem banków do Programu Czyste Powietrze, co powinno korzystnie wpłynąć na zwiększenie przyrostu liczby wniosków!

W Polsce robi się coraz więcej na rzecz Czystego Powietrza. Czyste Powietrze stało się Trendem Energetycznym ostatnich czasów. Już by chyba nikomu nie przyszło do głowy, by montować kopciucha w swoim domu!

 


 Przygotuj się na zmiany ! Dołącz do uczestników II Kongresu Trendy Energetyczne!

Weź udział w dyskusji o MEGATRENDACH w energetyce w Polsce!Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Programie Czyste Powietrze, zapraszamy na II Kongres Trendy Energetyczne, który odbędzie się 8-9 Października w Krakowie. Zostanie na nim poruszona tematyka między innymi Programu Czyste Powietrze. Serdecznie zapraszamy!

Redakcja GLOBEnergia