80 tysięcy wniosków – jaka kwota?

Jeszcze niedawno Piotr Woźny w wywiadzie z PolsatNews wspominał o kwocie 1,7 miliarda złotych. Wczoraj, Minister Środowiska Henryk Kowalczyk w rozmowie z Radiową Jedynką wspominał o kwocie 1,5 miliarda, która może być nawet niższa, jeżeli inwestorzy wydadzą mniej pieniędzy niż zakładali składając wniosek. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Również wczoraj, Kancelaria Premiera opublikowała na swoim oficjalnym Twitterze informację, że złożono wnioski na kwotę 1,8 mld złotych. Co ciekawe, we wszystkich wypowiedziach pojawia się ta sama liczba – 80 tysięcy wniosków. Tylko kwota na którą opiewają się zmienia.

Problem może wydawać się błahy, bo gdy patrzy się na podawane liczby, zmienia się tylko jedna cyfra po przecinku. Tyle że mówimy o miliardach złotych. Gdy zmienia się jedna cyfra – zmieniają się setki milionów. Na razie znamy 3 wersje: 1,5 mld, 1,7 mld oraz 1,8 mld. Skąd te różnice?


Przygotuj się na zmiany ! Dołącz do uczestników II Kongresu Trendy Energetyczne!

Weź udział w dyskusji o MEGATRENDACH w energetyce w Polsce!


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Programie Czyste Powietrze, zapraszamy na II Kongres Trendy Energetyczne, który odbędzie się 8-9 Października w Krakowie.

 

Redakcja GLOBEnergia