Czyste powietrze to rządowy program dofinansowań, do którego wnioski przyjmowane są przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska. Ma na celu zmniejszenie, a nawet całkowite uniknięcie, emisji pyłów i innych zanieczyszczeń, które są wprowadzane do atmosfery. Dzięki programowi do walki o lepszą jakość powietrza mogą stanąć właściciele domów jednorodzinnych, do których kierowany jest nabór wniosków.

Piotr Woźny, Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wielokrotnie wspominał o konieczności uproszczenia procedur składania wniosków do Programu Czyste Powietrze, tak aby każdy Polak mógł skorzystać z programu. Wśród propozycji Piotra Woźnego było skonstruowanie takiego systemu informatycznego, który uprości wszystkie procedury. W momencie uproszczenia procedura do takiego stopnia, by każdy Polak bez problemu sobie z nią poradził, planowane było wdrożenie edukacji internetowej poprzez tutoriale, czy filmy na youtubie, pokazujące w prosty sposób jak wypełnić wniosek. Tak się właśnie stało!

Film instruktażowy

Ministerstwo Klimatu przygotowało film instruktażowy, przedstawiający jak wypełnić wniosek o dofinansowanie w ramach Programu Czyste Powietrze. Zapraszamy do obejrzenia!

Film trwa około pół godziny i przeprowadza wszystkich zainteresowanych przez instrukcję wypełniania wniosków pokazując krok po kroku jak prawidłowo wypełnić wniosek. Mamy nadzieję, że faktycznie ułatwi procedurę składania wniosków!

Źródło: WFOŚiGW w Warszawie

 

Redakcja GLOBEnergia