Współpraca z sektorem bankowym jest bardzo ważnym elementem, który ma szansę przyspieszyć prace w ramach programu Czyste Powietrze. Piotr Woźny poinformował na swoim oficjalnym twitterze, że prace warsztatowe z sektorem bankowym, w których wziął udział Alior Bank, zostały uruchomione. Spotkanie, które odbyło się w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej, poruszyło takie tematy, jak uwarunkowania kredytowe oraz pożyczkowe wspierające program.

Rozmowy z bankami

Wdrożenie banków do współpracy w ramach programu Czyste Powietrze, jest elementem koniecznym do przyspieszenia działania programu w Polsce. Jak mówił Piotr Woźny w audycji Gość Radia Zet 3. października, do tej pory odbyły się już rozmowy z trzema bankami. Ich celem, wytworzenie jak najprostszej ścieżki składania wniosków.

Apeluję do prezesów wszystkich banków w Polsce stwórzcie produkty finansowe wspierające program czyste powietrze, dajcie ludziom płynność – mówił w audycji Piotr Woźny

Jeśli procedura zostanie uproszczona do takiego stopnia, by każdy Polak bez problemu sobie z nią poradził, planowane jest wdrożenie edukacji internetowej poprzez tutoriale, czy filmy na youtubie, pokazujące w prosty sposób jak wypełnić wniosek.

Bankowość elektroniczna

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska chciałby podjąć z sektorem bankowym współpracę i prosić o wsparcie w kierowaniu wniosków do Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska.

Polacy pokochali bankowość elektroniczną jako narzędzie składania wniosków do administracji. I dlatego chcielibyśmy, żeby bankowość elektroniczna służyła jako brama do składania wniosków w programie „Czyste Powietrze” – mówił prezes NFOŚiGW.

Warsztaty się rozpoczęły, oby współpraca była owocna!

źródła: alebank, audycja Gość Radia Zet

Redakcja GLOBEnergia