Dacia Spring Electric, której wersja produktowa ma pojawić się już w 2021 roku, ma być najbardziej przystępnym cenowo samochodem elektrycznym w całej Europie. Pojazd ma połączyć prostotę, niezawodność i dostępność.

Dacia Spring Electric, źródło: Dacia

Cena

Dokładna cena Dacii Spring nie jest jeszcze znana, jednak ma znaleźć się w przedziale 15 000-20 000 EUR. Jeśli dotacje przyznawane w Rumunii na rozwój elektromobilności nie ulegną zmianie, to mieszkańcy Rumunii mogliby nabyć samochód za mniej niż 10 000 EUR.

O Dacii Spring

Zaprezentowana koncepcja pojazdu wygląda bardzo podobnie do Renault City K-ZE. 5-drzwiowy pojazd z czterema miejscami siedzącymi ma oferować zasięg do 200 km. Oznacza to, że charakter tego pojazdu będzie wyjątkowo miejski i podmiejski. Renault obiecuje, że ładowanie nowej Dacii Spring będzie proste. Prezentowana koncepcja nie ujawnia jeszcze żadnych szczegółów z wnętrza.

Dacia Spring Electric, źródło: Dacia

Najtańszy pojazd

Do tej pory za najtańszy pojazd elektryczny była uznawana ŠKODA CITIGOe iV, która w Polsce Skoda dostępna jest w dwóch wersjach: Ambition w cenie katalogowej 81 900 zł oraz Style w cenie katalogowej 89 900 zł. Zasięg, który może pokonać CITIGOe iV dochodzi do 260 km.

Jeżeli Dacia Spring wejdzie na rynek w cenie 15 000-20 000 EUR może stać się najtańszym samochodem elektrycznym dostępnym na europejskim rynku. Co więcej, chiński odpowiednik został wyceniony na równowartość 34 tysięcy złotych, więc cenowo samochód nie ma konkurencji!

Źródła: Dacia, spidersweb.pl, romania-insider.com

Redakcja GLOBEnergia