Konieczność ogrzania lokali o dużej powierzchni użytkowej kojarzy nam się ze zwiększeniem kosztów utrzymania instalacji grzewczej.

Przez ostatnie lata szereg testów i badań dotyczących rożnych sposobów ogrzewania budynków przemysłowych potwierdziły, że nagrzewnice gazowe należą do jednych z najbardziej efektywnych metod ogrzewania pomieszczeń o zwiększonym zapotrzebowaniu.
Są niezawodne i mają bardzo wysoki stopień efektywności pracy, dzięki czemu szybko i komfortowo dostarczają ciepło. Firma Immergas, inwestując w rozwój najnowocześniejszego zaplecza technologicznego, wprowadziła do swojej oferty nagrzewnice gazowe. Gama nagrzewnic firmy Immergas składa się z dwóch serii urządzeń: XRI oraz TRI. Dla użytkownika poszukującego wysokiej efektywności w rozsądnej cenie wśród tego typu urządzeń nagrzewnice firmy Immergas będą z pewnością najlepszym wyborem. System ogrzewania wykorzystujący nagrzewnice znajdzie zastosowanie nie tylko w lokalach o dużej powierzchni, takich jak hale przemysłowe, ale również w obiektach mniejszych – restauracjach lub garażach. Dzięki niewielkim gabarytom nagrzewnice mogą być zainstalowane praktycznie wszędzie.
Nagrzewnice Immergas mogą być instalowane na rożne sposoby. Jednym z nich jest uchwyt ścienny uniwersalny, za pomocą którego urządzenie może być przechylane w osiach poziomej i pionowej. W pierwszym układzie nagrzewnica może być ustawiana pod kątem od 0 do 45 stopni, by wydmuchiwała powietrze w określony sposób. Przy drugim ustawieniu urządzenie może być montowane poziomo w zakresie 180 stopni, co umożliwia mocowanie w narożniku. Doprowadzenie powietrza do spalania oraz odprowadzenie spalin jest możliwe w dwóch podstawowych wariantach – w zależności od potrzeb – w systemie koncentrycznym i systemie rozdzielnym.
 
Elektroniczny regulator, będący elementem wyposażenia nagrzewnic, zapewnia precyzyjne sterowanie produkcją oraz dystrybucją ciepła. W oparciu o pomiar temperatury regulator wpływa na modulację palnika (w zakresie 60–100%) oraz kontroluje aktualną prędkość obrotową wentylatora. Regulator nagrzewnicy XRI/TRI jest przygotowany do współpracy z zewnętrznymi termostatami typu Multi Therm – dostępnymi jako opcja dodatkowa. Zastosowanie regulatorów termostatycznych Multi Therm optymalizuje pracę nagrzewnic. Komunikacja pomiędzy regulatorem nagrzewnicy a termostatem Multi Therm pozwala na sterowanie nagrzewnicą oraz monitorowanie warunków jej pracy, w tym sygnalizację usterek. Termostat sterujący Multi Therm jest w stanie kontrolować do 8 jednostek XRI/TRI. Opcjonalnie gazowe nagrzewnice powietrza XRI/TRI mogą być sterowane za pomocą sygnału od 0 do 10 V.
Źródło: Immergas, GLOBEnergia 3/2015