Dlaczego firma LONGi wybrała płytkę M6 (166 mm) dla modułu Hi-MO 4?

Korzyści płynące z zastosowania płytki M6 (166 mm) zostały osiągnięte zarówno na etapie produkcji jak i wykorzystania. Zasadniczym powodem oszczędności kosztów po stronie systemu jest to, że wzrost prądu wykorzystuje margines falownika i zwiększa pojemność pojedynczego łańcucha dla niezmienionego Voc (długość łańcucha jest niezmieniona).

W związku z tym, że moduły bifacjalne z płytkami M6 w pełni wykorzystują margines prądu falownika, każdy rozmiar płytki większy niż M6 ograniczyłby prąd falownika i doprowadził do strat w wytwarzaniu energii.

Jak ewoluował moduł LONGi Hi-MO 4?

Na początku tego roku LONGi zoptymalizował rozmiar modułu Hi-MO 4. Wymiary 72-ogniwowego modułu zostały zmienione na 2094×1038 mm. Sprawność masowo produkowanych modułów przekraczała 20%, a sprawność modułu 450 W osiągnęła 20,7%. Poprawa sprawności przynosi dalsze oszczędności na kosztach BOS, a powierzchnia gruntu zajmowana przez elektrownie może zostać znacznie zmniejszona.

Moduł Hi-MO 4 firmy LONGi jest większy od innych modułów. Czy to naprawdę może obniżyć koszty instalacji?

Oczywiście moduł dużej mocy z waflem M6 (166 mm) zapewnia większe zyski wytwarzania energii i niższe koszty BOS w praktycznym zastosowaniu. Ale czy wzrost wielkości i masy modułu może utrudnić instalację? Czy może zwiększyć koszty instalacji?

Według szczegółowych badań nie ma oczywistej różnicy między modułem Hi-MO 4 a modułem konwencjonalnym pod względem obsługi, wspornika górnego i prac instalacyjnych. Jednak ze względu na wzrost mocy pojedynczego modułu Hi-MO 4 wymagana liczba modułów jest mniejsza, co oznacza, że wysiłek instalacyjny jest zmniejszony, sprawność poprawiona, a ogólny okres budowy skrócony. To znacznie obniża ogólne koszty instalacji.

Montaż modułu Hi-MO 4

Jaka jest wydajność rynkowa modułu LONGi Hi-MO 4?

Moduł Hi-MO 4 firmy LONGi, stosunkowo krótko jest dostępny na rynku fotowoltaicznym. W tym momencie LONGi posiada ponad 10 GW skumulowanych zamówień i listów intencyjnych na ten moduł. Przesyłki w 2019 r. osiągnęły 1,5 GW. Projekty, w których moduł Hi-MO 4 został już wykorzystany, obejmują między innymi regiony Chin, Bangladeszu i Wietnamu. Informacje zwrotne od klientów i EPC wskazują, że w większości aspektów procesu budowlanego zaobserwowano znaczne oszczędności.

Reakcja rynku na Hi-MO 4 była bardzo pozytywna. W 2020 r. wydajność produkcyjna modułu przekroczy 20 GW, zapewniając stabilną globalną podaż.

Po ciągłej optymalizacji moduł Hi-MO 4 ma wersję gotową do masowej produkcji, a masa modułu jest ciągle zmniejszana. Dzięki dodaniu technologii bifacialnej obniżono również koszty BOS i LCOE. Moduł LONGi Hi-MO 4 szybko stał się preferowanym wyborem dla klientów globalnych, szczególnie dla dużych inwestorów w elektrowniach fotowoltaicznych, i wykazał ogromną wartość inwestycji na całym świecie.

LONGi Solar

Producent modułów fotowoltaicznych