Dobra energia w samorządach lokalnych – Piaseczno

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

1204 Piaseczno

Zapraszamy Czytelników do zapoznania się z nowoczesnymi i przyszłościowymi rozwiązaniami związanymi z oszczędnością energii i wykorzystaniem jej odnawialnych źródeł, które zostały wdrożone i są planowane w polskich miastach i gminach sygnatariuszach Porozumienia Burmistrzów.

Gmina Piaseczno
Piaseczno to podwarszawska gmina atrakcyjna zarówno dla dużych inwestorów, jak i dla osób ceniących spokój oraz aktywny wypoczynek. Gmina graniczy od północy ze stolicą oraz z Lasem Kabackim, a od południa z terenami Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, który wraz ze strefami chronionymi zajmuje ponad 25% jej powierzchni. Piaseczno włączone jest do Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, którego celem jest ochrona wyróżniających się ekosystemów. Miasto konsekwentnie podejmuje liczne działania proekologiczne, mające na celu efektywne gospodarowanie energią oraz zwiększenie wykorzystania jej odnawialnych źródeł.
Clipboard01
 

Innowacje w oświetleniu ulicznym
Piaseczno wspólnie z francuskim miastem Bordeaux uczestniczy w badawczym programie LITES, współfinansowanym ze środków unijnych, którego celem jest stworzenie i testowanie inteligentnego i energooszczędnego systemu oświetlenia ulicznego wykorzystującego świecące diody LED. Na zamontowanych w mieście nowoczesnych diodowych oprawach zostaną przetestowane w warunkach rzeczywistych różne schematy sterowania oświetleniem ulic.(…)

Opracowanie: Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités” 

Czytaj całość w GlobEnergia 4/2012