„DOBRA ENERGIA” W SAMORZĄDACH LOKALNYCH – unikatowa wystawa plakatów

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

pnec

Zapraszamy Państwa do obejrzenia wystawy plakatów prezentujących nowoczesne i przyszłościowe rozwiązania związane z oszczędnością energii i wykorzystaniem jej odnawialnych źródeł wdrożone w polskich miastach i gminach, które przystąpiły do Porozumienia Burmistrzów.

Dziewięć plakatów zostało przygotowanych przez Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités” w ramach projektu „Dwa kraje – jeden program oszczędzania energii czyli polsko-ukraińska współpraca na rzecz ponadnarodowej inicjatywy Komisji Europejskiej pn. Porozumienie Burmistrzów”, a kolejne 16 w ramach prowadzonego obecnie przez Stowarzyszenie projektu „Apetyt na klimat – ekologiczne menu polskich gmin” dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wystawa licząca obecnie 25 roll-upów (o wymiarach 1x2 m każdy) była wielokrotnie prezentowana w całej Polsce (m.in. w  Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Dzierżoniowie, Gdańsku, Jaśle, Katowicach, Krakowie, Laszkach, Łodzi, Niepołomicach, Poznaniu, Warszawie) podczas konferencji, seminariów, warsztatów oraz Dni Energii i wszędzie cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Stanowi ona nie tylko znakomite źródło informacji i zbiór najlepszych praktyk, interesujących zwłaszcza dla miast pragnących przyłączyć się do Porozumienia Burmistrzów, ale także przekonujący, inspirujący i …bardzo dekoracyjny argument!

Wystawę można bezpłatnie wypożyczyć i zaprezentować podczas organizowanych przez miasto imprez związanych z ochroną klimatu i środowiska

Zapraszamy do jej obejrzenia na stronach: www.apetytnaklimat.pl i www.pnec.org.pl/publikacje/wystawy.html

Źródło: Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités”

pnec1
pnec3