Aktualności Aktualności

Dofinansowania do OZE bliżej ludzi – strefa Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie”

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Niedawno w Małopolsce ruszył kolejny program dofinansowań do odnawialnych źródeł energii. Osoby chcące zapoznać się z ofertą funduszy europejskich i chcące dowiedzieć się, w jaki sposób można zdobyć dotacje mają taką szansę dzięki imprezie organizowanej przez Urząd Marszałkowski pod nazwą Strefa Funduszy Europejskich “Małopolska myśli o Tobie”. Tym razem Strefa Funduszy Europejskich przyjedzie do Chrzanowa, gdzie mieszkańcy będą mieli możliwość skorzystania z profesjonalnego doradztwa w zakresie dotacji.

Kolejny przystanek na małopolskiej trasie

W najbliższą niedzielę, tj. 24 września po raz kolejny reprezentanci Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pojawią się na imprezie organizowanej przez Urząd Marszałkowski pn. Strefa Funduszy Europejskich “Małopolska myśli o Tobie”. Tym razem impreza będzie miała miejsce w Chrzanowie, na Placu 1000-lecia, gdzie w namiocie promocyjnym będzie można spotkać przedstawicieli Funduszu. Będą oni udzielać informacji na temat oferty finansowej skierowanej do instytucji i osób fizycznych. W ramach wydarzenia zostały zaplanowane również gry i zabawy dla dzieci.

fot. WFOŚiGW

Strefa Funduszy Europejskich gościła już w Starym Sączu i Dąbrowie Tarnowskiej

W poprzednich imprezach zorganizowanych w ramach cyklu również można było dowiedzieć się, skąd zdobyć dotacje na OZE oraz jakiej wysokości dofinansowania można się spodziewać. 10 i 17 września 2017 r. Doradcy Energetyczni z WFOŚiGW w Krakowie wzięli czynny udział w imprezach, które odbyły się w Starym Sączu oraz Dąbrowie Tarnowskiej. Każda z zainteresowanych osób mogła podejść do stoiska Strefy Funduszy Europejskich i dowiedzieć się na temat finansowania wymiany starych kotłów węglowych, instalacji paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła oraz Programu „JAWOR” Poprawa efektywności energetycznej - termomodernizacja budynków jednorodzinnych. Dzięki temu mieszkańcy mieli szansę nie tylko dowiedzieć się o istniejących ofertach, ale również zadawać pytania np. o sposób sporządzenia wniosku o dotacje.

Więcej o dotacjach do OZE w Małopolsce można przeczytać tutaj.

Źródło: WFOŚiGW