Popularne kioski z gazetami stanowią nieodzowny element krajobrazu miejskiego. Od dziecka jesteśmy przyzwyczajeni do drobnych zakupów czasopism, biletów czy też kartek pocztowych. Czy teraz można zakupić energię elektryczną?

Lata dziewięćdziesiąte przyniosły rewolucję w postaci możliwości zakupów doładowań telefonów komórkowych w systemie „pre-paid”.  Obecnie można dokonać opłaty domowych rachunków i doładować liczniki energii elektrycznej. Usługa ta jest dostępna jest 2 500 punktach oznaczonych logo VIA™ – Moje Rachunki. RUCH S.A. podpisał umowę z BillBird S.A. Dzięki porozumieniu w punktach należących do sieci RUCH oznaczonych logo VIA™ – Moje Rachunki istnieje możliwość regulowania domowych świadczeń, a także korzystania z doładowań telekomunikacyjnych, energetycznych oraz paysafecard.

Doładowania energetyczne dostępne są w punktach RUCH oznaczonych VIA™ – Moje Rachunki w regionach dostępności liczników energetycznych, tj. na terenie Górnego Śląska, w województwach pomorskim, łódzkim i mazowieckim, części województw warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodnio-pomorskiego oraz wielkopolskiego.
Jak zakupić „prąd w kiosku”? To proste. Klient przedstawia sprzedawcy kartę identyfikacyjną licznika z kodem kreskowym oraz podaję kwotę doładwoania. Sprzedawca łączy się z serwerem BillBird i przekazuje kod zasilający licynik. Usługa kosztuje jednorazowo 3,99zł. Klient potem wprowadza kod za pomocą klawiatury do licznika energii pracującego w systemie „pre-paid”. Cena energii jest zgodna z wybranym dostawcą energiii.
Źródła:
RUCH S.A.
Gazeta Prawna