Jak wybudować dom bez rachunków?

Tomek i Ania marzą o własnym domu. Tomek chciałby jak najmniej płacić za prąd i ogrzewanie. Ania myśli o komforcie dla rodziny. Marzą o domu tradycyjnym, ale chwila, gdyby tak stworzyć dom bez rachunków?

Bez kominów, bez kotłowni, prosta bryła i dwuspadowy dach. Moduły fotowoltaiczne na dachu wyprodukują prąd, zasilą też pompy ciepła, która ogrzeje i schłodzi dom. Nadmiar prądu gospodarze będą mogli przekazać do sieci i odebrać go w ciągu roku, kiedy będą tego potrzebować. W nowym domu Tomek i Ania czują się komfortowo i bezpiecznie. Świeże i czyste powietrze zapewnia im wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. A komfort cieplny ogrzewanie podłogowe.

Dom bez rachunków jest przyjazny dla nich i dla otoczenia. W pełni ekologiczny bardzo zdrowy dla środowiska i sąsiadów. Teraz mogą cieszyć się życiem i liczyć oszczędności w dzień i w nocy.

Dzisiaj rusza kampania społeczna Dom Bez Rachunków!

Kampania ma zasięg ogólnopolski, a zaangażowane są w nią m. in stowarzyszenia branżowe.

„Dom Bez Rachunków” to budynek samodzielny energetycznie, który w
ciągu roku generuje więcej energii z odnawialnych źródeł niż jej zużywa. Możliwe jest to dzięki wykorzystaniu nowatorskiego modelu połączenia kilku elementów bazujących na odnawialnych źródłach energii, obejmujących panele fotowoltaiczne, pompy ciepła oraz rekuperację.

Koszty ogrzewania, ciepłej wody, chłodzenia oraz zużycia energii elektrycznej pod codzienne potrzeby mieszkańców domu plus energetycznego, sprowadzają się jedynie do rachunków za opłaty stałe, czyli kilkunastu złotych miesięcznie.


Zapraszamy na oficjalną stronę kampanii www.dombezrachunkow.com


Znajdują się tam przydatne materiały do pobrania w formie poradnika PDF z praktycznymi
informacjami W najbliższych miesiącach planowana jest prezentacja przykładów realizacji domów o standardzie plus energetycznym oraz silna promocja w mediach społecznościowych.

Impulsem do powstania akcji był megatrend, jakim w budownictwie są instalacje fotowoltaiczne. Celem wspólnych działań jest popularyzacja wiedzy na temat budownictwa plus energetycznego oraz pomoc projektantom, architektom, instalatorom oraz inwestorom w zakresie doboru i projektowania systemu składającego się z instalacji fotowoltaicznej, pompy ciepła oraz zasobników ciepła, ciepłej wody oraz wentylacji w domach jednorodzinnych.

 

Redakcja GLOBEnergia