Dom dziecka rozświetlony zieloną energią

Ekwiwalent 162 posadzonych drzew, redukcja dwutlenku węgla o ponad 3,5 tony a przede wszystkim znacznie niższe rachunki za energię elektryczną - to efekt zamontowania instalacji fotowoltaicznej na dachu Domu Dziecka nr 1 w Gliwicach przy ul. Toszeckiej 25.

Zdjęcie autora: Polski producent systemów mocowań modułów fotowoltaicznych
Zdjęcie autora: Polski producent systemów mocowań modułów fotowoltaicznych

Polski producent systemów mocowań modułów fotowoltaicznych

corab

Podziel się

Dzięki fotowoltaice placówka może zaoszczędzić ponad 100 000 złotych na wydatkach na energię elektryczną. Montaż systemu uzyskującego prąd z promieni słonecznych był możliwy dzięki współpracy Miasta Gliwice z inwestującą w regionie olsztyńską firmą Corab S.A.

- Inwestowanie wiąże się także z odpowiedzialnością. Corab był i jest firmą społecznie odpowiedzialną, a jako przedsiębiorstwo będące uczestnikiem transformacji energetycznej, mamy szczególne możliwości. Dlatego postanowiliśmy, wspólnie z naszym partnerem firmą Elmax z Tych, wyposażyć jeden z domów dziecka w Gliwicach w instalację fotowoltaiczną – powiedział Piotr Markowski, Prezes Zarządu Corab S.A. – Instalacja składająca się z 16 paneli PV o mocy 405 wat każdy zapewni placówce energię elektryczną i pozwoli zmniejszyć rachunki za prąd. Rachunki będą niższe, a powietrze czystsze. Mówimy tu o niebagatelnej kwocie ponad 116 000 zł oszczędności na rachunkach przez najbliższe lata - podkreśla.

Współpraca Miasta Gliwice z Corab związana jest z aktywnością firmy w regionie - uruchomieniem centrum logistycznego. To kolejne po Olsztynie, Warszawie i Poznaniu miejsce, gdzie zaopatrywać się można w systemy fotowoltaiczne, pompy ciepła. Gliwicki magazyn wypełniony energią to nie jedyna i nie ostatnia aktywność Corab w regionie. Wiodący europejski producent konstrukcji fotowoltaicznych zapowiada kolejne inwestycje, nie zapomina również o potrzebach lokalnej społeczności. 

- Cieszymy się, że jesteśmy obecni właśnie na Śląsku. Stawiamy na rozwój i od dłuższego czasu szukaliśmy miejsca w którym można otworzyć nowoczesne centrum logistyczne. Wybór padł na Gliwice. Doskonała lokalizacja, infrastruktura i dobry klimat to inwestowania były dla naszej firmy niezwykle istotne. Cieszę się, że te wszystkie czynniki kumulują się w mieście położonym nad Kłodnicą – podkreśla Piotr Markowski, prezes zarządu Corab S.A. Umiejscowienie centrum logistycznego to również ukłon w stronę odbiorców z innych krajów - w szczególności z Bułgarii, Rumunii czy Węgier.

Jak zapewniają przedstawiciele Corab S.A., otwarcie centrum logistycznego to dopiero początek inwestycji spółki w województwie. - Obserwujemy rynek i mamy przekonanie, że Gliwice to doskonałe miejsce do prowadzenia działalności. Rozważamy kolejne aktywności w regionie - przyznał prezes zarządu Corab S.A. 

Materiał promocyjny