Dopłaty do ogrzewania elektrycznego, czy grozi nam blackout? Przegląd Redakcyjny

Potencjalne zagrożenie blackoutem, obligo giełdowe i projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku pod lupą Redakcji! Zapraszamy na Przegląd GLOBENERGIA!

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia
Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Podziel się

Już wiemy, na jakie środki finansowe mogą liczyć gospodarstwa domowe ogrzewane energią elektryczną. Czy te środki będą wystarczające? Przyglądamy się projektowi ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku i… szukamy w niej kruczków! Dopłaty do ogrzewania to bowiem nie jedyne ważne kwestie poruszane w projekcie tej ustawy. Czy możemy znaleźć w niej cios dla sprzedawców energii? Analizujemy!

Obligo giełdowe

Drugim tematem poruszanym w najnowszym Przeglądzie Redakcyjnym jest zniesienie obliga giełdowego w związku z przyjęciem przez rząd projektu noweli prawa energetycznego. Jakie plusy, a jakie minusy wiążą się ze zniesieniem tego mechanizmu? Komentujemy!

Czy grozi nam blackout?

Ostatnim tematem w najnowszym odcinku jest rosnąca obawa o blackout w związku z komunikatem o ogłoszeniu okresów zagrożenia opublikowanym przez PSE. Czy jest się czego obawiać? Czy ogłoszony okres zagrożenia może mieć drugie dno? Sprawdź!

Artykuły na Globenergia.pl oraz ogólną sytuację na rynku energii omawiają Grzegorz Burek - redaktor naczelny Redakcji Globenergia oraz Bogdan Szymański - Wiceprezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV.