Dimplex Pompy ciepła

Najlepszy system w najprostszy sposób

Glen Dimplex jest firmą o ogromnym doświadczeniu, a naszą wiedzę zdobywamy ściśle współpracując ze specjalistami z innych branż. Między innymi dlatego jesteśmy kompetentnym partnerem, a zdobytym doświadczeniem chętnie dzielimy się z innymi.

Oferowane produkty

Inne produkty tej marki

Urządzenia elektryczne i kominki, kurtyny powietrzne i rekuperacja

Atuty Dimplex Pompy ciepła

 • Tysiące gotowych rozwiązań
 • 40 lat doświadczenia
 • Strategia wielu marek
 • Inteligentne rozwiązania w standardzie

O pompach ciepła Dimplex

Dimplex posiada w swojej ofercie szeroki wybór pomp ciepła – każdy klient znajdzie coś, co będzie odpowiadać jego potrzebom.

Pompy ciepła solanka/woda

 • Wysokowydajne SI TU

Szeroki dostępny zakres mocy 6-130 kW. Modele 1-sprężarkowe (6-22 kW) sprawdzają się świetnie w mniejszych systemach, modele 2-sprężarkowe (26-130 kW) przeznaczone są do większych obiektów.

 • Kompaktowe SIK TES/ SIW TES

Pompy w wersjach kompaktowych charakteryzujące się niewielkimi wymiarami i bogatym wyposażeniem. W ofercie kompaktowe pompy ciepła serii SIK 6-14TES (7-14 kW) oraz SIW 6-11TES (6-11 kW).

 • Wysokotemperaturowe SIH TU/ SIH TE

Pompy ciepła dostosowane do starszych obiektów, w których z różnych względów nie można przeprowadzić modernizacji instalacji grzewczej i wymusza to pracę z wyższymi temperaturami zasilania. Wysokotemperaturowe uniwersalne pompy ciepła w ofercie Dimplex to SIH 6-40TE (6-40 kW) oraz wysokowydajna SIH 90TU (90 kW).

Pompy ciepła powietrze/woda

 • Wysokowydajne LA S-TU, LA TU (typu monoblok)

Jedne z najbardziej wydajnych urządzeń w swojej klasie, których wydajność można porównać z wydajnością gruntowych pomp ciepła. Bardzo cicha praca przy wysokich parametrach.  Oferta obejmuje urządzenia w zakresie mocy 6-60 kW.

 • Uniwersalne LA TAS, LA TBS (typu monoblok)

Powietrzne pompy ciepła do montażu zewnętrznego serii LA TAS oraz LA TBS to urządzenia o wysokiej wydajności przeznaczone do ogrzewania. Solidna metalowa obudowa z odporną na korozję ramą ze stali szlachetnej świetnie chroni urządzenia przed złymi warunkami atmosferycznymi. Oferta produktowa w zakresie mocy 11-16 kW (LA TAS) oraz 22-28 kW (LA TBS).

 • Wysokowydajne LI TU/ LI AS

Wysokowydajne pompy ciepła powietrze/woda do instalacji wewnętrznej LI 9-12TU (9-12 kW) oraz LI 40 AS (40 kW) charakteryzują się bardzo wydajną pracą przy niskich temperaturach zewnętrznych. Elastyczny obieg powietrza i proste przyłączenie hydrauliczne.

 • Uniwersalne LI TES

Uniwersalne pompy ciepła powietrze/woda do montażu wewnętrznego Dimplex nadają się prawie do każdego pomieszczenia gospodarczego i są niezwykle łatwe w instalacji. Oferta obejmuje urządzenia w zakresie mocy 9-28  kW (LI TES), oraz modele: LIK TES (8 kW) oraz LIKI 14TE (14 kW) z wbudowanymi komponentami instalacji grzewczej.

 • Kompaktowe LIK TU/ LIK TES

Kompaktowe urządzenia o niewielkich wymiarach i bogatym wyposażeniu seryjnym, które zapewniają wysoką wydajność, oferują różnorodne warianty montażu i dlatego nadają się prawie do każdego pomieszczenia gospodarczego. Oferta obejmuje urządzenia o mocy 8 kW (LIK TES) oraz 12 kW (LIK 12 TU) z wbudowanymi komponentami instalacji grzewczej.

Pompy ciepła woda/woda

 • Wysokowydajne WI TU

Wysokowydajne pompy ciepła woda/woda WI 10-180TU (10-180 kW) mają konstrukcję podobną do pomp ciepła solankowych, jednak różnica tkwi w cyrkulującym czynniku, w pompach wodnych nie jest to solanka, lecz woda gruntowa czerpana ze studni zasilającej. Niezbędnym warunkiem do prawidłowej pracy jest jednak odpowiednia ilość i jakość pobieranej wody oraz posiadanie odpowiedniego zezwolenia.

 • Wysokotemperaturowe WIH TU

Pompa dostosowana do obiektów, w których z różnych względów nie można przeprowadzić modernizacji instalacji grzewczej i wymusza to pracę z wyższymi temperaturami zasilania. Moc pompy. Moc grzewcza pompy od 65 do ok. 127 kWMożliwość rozbudowy systemu z pompą ciepła WIH 120TU nawet do 1680 kW (obsługa maks. do 28 sprężarek).

Rewersyjne pompy ciepła

 • Gruntowe SI TER+/ SI TUR+

Rewersyjne, gruntowe pompy ciepła Dimplex to doskonałe rozwiązania w zakresie średniej lub dużej mocy, tak aby instalacja grzewcza mogła być wykorzystana do ogrzewania oraz chłodzenia. Oferta obejmuje zarówno uniwersalne modele serii SI 30-75TER+ o mocy 30 lub 75 kW, jak i wysokowydajny model SI 130TUR+ o mocy 130 kW.

 • Powietrzne LA S-TUR/ LA TUR+

Oferta obejmuje wysokowydajne urządzenia LA 9-18S-TUR o mocy 9-18 kW oraz LA 35TUR+/LA 60TUR+ o mocy 35 i 60 kW.

 • Wodne WI TUR+

Rewersyjne, wodne pompy ciepła Dimplex to doskonałe rozwiązania w zakresie dużej mocy, tak aby instalacja grzewcza mogła być wykorzystana do ogrzewania oraz chłodzenia. Dostępny model charakteryzuje się mocą grzewczą do 143 kW i mocą chłodniczą do 131 kW.

Powietrzne pompy ciepła typu Split

Rewersyjne, powietrzne pompy ciepła typu split do instalacji zewnętrznej przeznaczone są do ogrzewania i chłodzenia. Składają się z kompaktowej jednostki zewnętrznej, którą jest rewersyjna, powietrzna pompa ciepła oraz jednostki wewnętrznej. W ofercie znajdują się 2 systemy: LAK 6-9IMR/14ITR (system hydrobox) oraz LAW 6-9IMR/14ITR (system splydro – do przygotowania c.w.u.).

Pompy ciepła do c.w.u.

Pompy ciepła c.w.u. DHW 300+/300D+ działają nawet przy temperaturze powietrza sięgającej -7°C (DHW 300D+) i potrafią pokryć 70-100% rocznego zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową. Moc grzewcza obu dostępnych modeli to 1,7 kW bez grzałki i 3,2 kW z grzałką.

Kontakt

Glen Dimplex Polska Sp. z o.o.
ul. Strzeszyńska 33
60-479 Poznań

Partnerzy GLOBEnergia