Spirvent

Pionier z Polski

Misją firmy jest dostarczenie urządzeń i technologii do efektywnego pozyskiwania energii ze źródeł OZE. Swoją misję Spirvent realizuje głównie poprzez produkcję Inwerterów nowej generacji, zintegrowanych, inteligentnych, skalowalnych dla instalacji od domowych do przemysłowych, które są i będą tworzone w oparciu o polską, innowacyjną myśl techniczną.

Oferowane produkty

Atuty Spirvent

  • Ciągły rozwój firmy i produktów - reakcje na feedback rynku
  • Polska produkcja i myśl techniczna
  • Rozwiązania unikalne w skali światowej

O produktach marki Spirvent

Inwerter Wolta 2 / 3 / 4 kW

Urządzenie o mocy 2 / 3 / 4 kW, z którego można składać zestawy do 40 kW. Pojedynczy Inwerter Wolta zaprojektowany jest dla mocy ciągłej maksymalnie 4 kW. Stworzony w Polsce, posiada szereg nowatorskich rozwiązań dostosowanych do polskich warunków pogodowych – pracuje wydajnie nawet przy zachmurzeniu. Chłodzenie konwekcyjne, konstrukcja, zastosowane elementy i sterowanie sprawiają, że inwerter jest praktycznie bezgłośny.

Jednofazowy inwerter Wolta dostępny jest obecnie w wersjach 2, 3 i 4 kW. Cechą wyróżniającą jest opcja dokupienia upgrade’u mocy od 2 do 4 kW, lub od 5 aż do 10 kW. Można zatem planować rozwój instalacji przy wykorzystaniu tego samego urządzenia, bez konieczności jego wymiany.

Inwerter produkowany jest całkowicie w Polsce. Zaprojektowali go polscy inżynierowie i naszym głównym rynkiem jest obecnie nasz kraj. Z takiej polityki Spirventu wynika dla użytkownika w kraju dodatkowa korzyść, w postaci pełnej osiągalności serwisu, tak teraz, jak i w przyszłości. Nasi partnerzy mogą również liczyć na elastyczność i przede wszystkim na szybkość reakcji zespołu konstrukcyjnego, na przykład, gdyby wymagana była dodatkowa funkcjonalność, czy ulepszenie systemu.

Miernik Bezprzewodowy WATTA – monitor odbiorników energii

Podstawową funkcją nagrodzonego złotym medalem MTP 2016 na targach GreenPower bezprzewodowego miernika Watta jest prezentowanie bieżącego i historycznego zapotrzebowania na energię. Watta zapewnia stały dostęp do danych, które gromadzone są w bezpiecznej chmurze obliczeniowej.

Miernik Watta działa na połączeniu bezstykowym w oparciu o cewkę Rogowskiego.
Mozliwe jest także użycie rozpinanych cewek typu Flex, zwiększających zakres pomiaru.Spirvent Watta mierzy i analizuje duże prądy do 100 A dla każdej z faz, udostępnia dane o odbiornikach energii w czasie rzeczywistym, wykrywa i kontroluje zaburzenia w funkcjonowaniu sieci. Ponadto, urządzenie analizuje kierunki przepływu prądu i może przeprowadzać równoczesny pomiar parametrów prądu dla 3 faz.

Dzięki wykorzystaniu bezprzewodowego miernika Watta, klient może śledzić produkcję energii i pobór mocy w czasie rzeczywistym, dysponując zapisem całej historii pracy.
Dane dostępne są w chmurze za pośrednictwem modułu zarządzania energią Flara.

Panel system WOLTA Spirvent

System WOLTA – Inwerter Inteligentny

System Wolta to połączenie flagowego produktu Spirventu, unikalnego i nagradzanego medlami Inwertera Wolta – z Miernikiem Bezprzewodowym Watta. Całość systemu komunikuje się przez moduł Flara, obsługujący do 10 urządzeń – czy to inwerterów, czy mierników monitorujących Watta. System jest wyjątkowy, ponieważ nie wymaga dodatkowych kabli do komunikacji pomiędzy modułami. Transmisja odbywa się przy użyciu dedykowanego szyfrowanego protokołu, jest dzięki temu niezwykle bezpieczna.

Ponadto składnikiem systemu Wolta jest chmura obliczeniowa zapewniająca szybkie działanie, niezależności od lokalnego połączenia i najwyższy poziom bezpieczeństwa. Chmura wykonuje także wiele zadań analitycznych, oferując użytkownikom oczekiwane przez nich raporty. Dzięki chmurze właściciel systemu może także otrzymywać powiadomienia monitoringu, na przykład o przekroczeniu parametrów zazwyczaj występujących w instalacji.

Kontakt

Spirvent Sp. z o.o. Spółka Komandytowa
Pokrzywno 4A,
61-063 Poznań
www.spirvent.pl

Partnerzy GLOBEnergia