Dotacja na pompę ciepła dopiero po ociepleniu domu? Jakie zmiany czekają program Czyste Powietrze?

Dnia 15 stycznia 2024 roku podczas konferencji prasowej szefowa resortu klimatu i środowiska, Paulina Hennig-Kloska, obiecała wypłacenie wszystkich środków przewidzianych w programie Czyste Powietrze beneficjentom. Kiedy można spodziewać się realizacji tego zobowiązania? Jakie źródła finansowania zostaną wykorzystane? 

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Podziel się

Zapowiedziano przekazanie 200 milionów złotych z Krajowego Planu Odbudowy na wypłaty dotacji w programie Czyste Powietrze. Potwierdziła to Paulina Hennig-Kloska, a także zadeklarowała, że pozostałe środki finansowe zostaną pozyskane z funduszu FENiKS. Płynność finansowa w ramach Czystego Powietrza zostanie przywrócona, a także utrzymana na dobrym poziomie. Kiedy to się stanie? Jakie działania zostaną podjęte? 

Co dalej z programem Czyste Powietrze? 

Jedną z rozważanych propozycji jest umożliwienie uzyskania dotacji na montaż pompy ciepła wyłącznie w budynkach spełniających odpowiednie standardy energetyczne. Czy to oznacza, że dopiero beneficjenci, których budynki zostaną ocieplone, będą mogli skorzystać z programu Czyste Powietrze? Na jakim etapie są planowane zmiany? Sprawdź już teraz w artykule na portalu Termomodernizacja.pl: Pompa ciepła tylko po ociepleniu domu? Co z wypłatami w programie Czyste Powietrze?

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia