Według stanu na wczorajszy dzień, liczba wypłaconych dotacji wyniosła 2 254 226 zł na 453 wnioski. Oznacza to, że średnio na wniosek wypłacane jest 4 976,22 zł. Wczoraj minęło też 25 dni od rozpoczęcia działania programu. Podliczając, możemy zauważyć, że średnio na program Mój Prąd jest wydawane przeszło 90 tysięcy złotych dziennie.

Ikonografika od NFOŚiGW

Z okazji przekroczenia 2 000 000 zł, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska przygotował ikonografikę.


Z informacji zawartych w ikonografice możemy się dowiedzieć, że wartość dofinansowania dla wniosków zakwalifikowanych do wsparcia już 20.09 przekroczyła 3 mln zł. Możemy też zaobserwować, że krzywa wzrostu uzyskuje większe nachylenie, co świadczy o coraz bardziej dynamicznym wzroście.

Dotychczas wygenerowana energia pozwoliłaby zasilić 8300 czajników pracujących 8 razy w ciągu doby, a zredukowana emisja CO2 wynosi tyle ile wyemitowałoby 1750 samochodów przejeżdżających rocznie 10 000 km – 2,1 tys. ton/rok.

Ważne zmiany w Programie Mój Prąd!

NFOŚiGW planuje zmianę wniosku programu Mój Prąd w połowie października. W programie Mój Prąd, od 14 października 2019 roku, nastąpi zmiana regulaminu, a instalatorzy będą mogli samodzielnie dokonać montażu na swoim budynku! Według pierwotnego regulaminu programu instalacje, które są wykonane przez właścicieli, którzy mają do tego odpowiednie kwalifikacje nie mogą zostać zakwalifikowane do dopłaty w ramach tego programu. Wielu instalatorów uznało to za dyskryminację.

Departament merytoryczny wdrażający program Mój Prąd w NFOSiGW postanowił dokonać modyfikacji zasad udzielania dotacji poprzez dopuszczenie montażu instalacji fotowoltaicznej samodzielnie przez osoby posiadające stosowne uprawnienia – na budynku będącym ich własnością.

Cały artykuł czytaj TUTAJ

Chcesz dowiedzieć się więcej o perspektywach rozwoju fotowoltaiki w Polsce? Zapraszamy na II Kongres Trendy Energetyczne, który odbędzie się już 8-9 października w Krakowie!

Redakcja GLOBEnergia