Indie chcą osiągnąć produkcję energii elektrycznej z słońca na poziomie 100GW do 2022 roku. 

 
Poniższa tabela przedstawia rok po roku przyrost produkowanej energii z PV. Ukazuje udział w rozwoju dachowych systemów PV (40%) oraz większych projektów farm fotowoltaicznych (pozostała część). 
Dachowe inwestycje dachowe będą musiały osiągnąć astronomiczny wzrost i to w błyskawicznym tempie. W roku 2015/2016 rząd wzywa do utworzenia instalacji dachowych o mocy 200 MW, a liczba ta będzie musiała wzrosnąć do 4 800 MW przed rokiem 2017, aby pozostać na dobrej drodze do realizacji celu. 
 
Wcześniej, tego roku, blisko 300 światowych firm zdeklarowało się do wygenerowania 266 000 MW energii pochodzącej z słońca, wiatru, biomasy oraz małych elektrowni wodnych; w ciągu następnej dekady. Inwestycja ta jest szacowana łącznie na ponad 300 mln dolarów. Jedne z największych obietnic pochodzą z Japońskiego SoftBank Corp oraz Tajwańskiego Foxcon. 
 
Ambitne cele oraz imponujące zobowiązania mogą wskazywać na obiecujące w sektorze energetycznym, w Indiach. Oczywiście istnieje wiele wyzwań, problemów, które pozostają kwestią do rozwiązania. Między innymi potrzeba będzie duża inwestycja w rozwój sieci elektrycznej, aby wspierać możliwość produkcji energii elektrycznej z systemów rozproszonych. Kolejną kwestią, która jest przedmiotem dyskusji jest fakt, że około 400 mln gospodarstw domowych nadal nie ma doprowadzonej energii elektrycznej. Jeden z raportów wskazuje, że nawet przy tak dynamicznym rozwoju jaki ma miejsce teraz w Indiach, do roku 2024 nadal ponad 75 mln domostw może być poza siecią. Ten druzgoczący fakt budzi pomysł na tworzenie mikro sieci, oraz łączenie PV z akumulatorami. 
 
Źródło: greentechmedia.com