Działania PORT PC na COP24 w kierunku poprawy jakości powietrza


Podziel się
24 Szczyt Klimatyczny to czas negocjacji postanowień Porozumienia Paryskiego. Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć PORTU PC- organizacji, która propaguje rozwiązania sprzyjające czystemu powietrzu.
PORT PC wyróżnione za działania w kierunku realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju przez UN Global Compact Poland.
W dniu 06.12.2018 na Szczycie Klimatycznym ONZ COP 24, prezes zarządu PORT PC Pan Paweł Lachman miał przyjemność odebrania wyróżnienia dla Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła PORT PC za wkład i działania na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. Wyróżnienie zostało wręczone przez ministra Inwestycji i Rozwoju p. Jerzego Kwiecińskiego.
W krótkim wprowadzeniu przed przekazaniem wyróżnienia Kamil Wyszkowski – dyrektor UN Global Compact Polska zwrócił szczególną uwagę na działania antysmogowe organizacji PORTPC. Podkreślono także znaczenie pomp ciepła jako technologii przyszłości, zgodnej z celami klimatycznymi ONZ oraz ich skuteczną ich rolę w likwidacji niskiej emisji zanieczyszczeń do powietrza.
Wręczenie nagrody było elementem Szczytu Miejskiego „Miasta dla Klimatu”. Wydarzenie we współpracy z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju zorganizował polski oddział United Global Compact. Jest to największa na świecie inicjatywa skupiająca biznes działający na rzecz zrównoważonego rozwoju. Jest nam niezmiernie miło za wyróżnienie i docenienie naszej pracy.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju i Inwestycji
Wspólna deklaracja Europejskiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła (EHPA) i Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORTPC) na COP 24.
11 grudnia 2018 r. podczas konferencji zorganizowanej przez polski rząd na COP24 pt. “Działania, finanse i technologia dla czystego powietrza”, Europejskie Stowarzyszenie Pomp Ciepła (EHPA) i Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORTPC) wydały wspólną deklarację. Deklarację przedstawił Prezes zarządu PORT PC – Pan Paweł Lachman podczas sesji dotyczącej czystych i innowacyjnych technologii w ramach wystąpienia, w którym poruszył temat znaczenia pomp ciepła w Programie „Czyste Powietrze” oraz budynków „bez rachunków”, czyli takich w których zastosowano pompy ciepła w połączeniu z fotowoltaiką.
Deklaracja dotyczy wielofunkcyjnych rozwiązań w sektorze ogrzewania i chłodzenia, który musi stać się nowym priorytetem działań na rzecz klimatu, ponieważ stanowi dziś ponad 50% całkowitego zużycia energii w UE i pozostanie ważny w 2050 r.
Wszechstronne, wielofunkcyjne rozwiązania (takie jak pompy ciepła) są już dziś dostępne, a modernizacja ogrzewania i chłodzenia jest niezbędna, aby osiągnąć cele dekarbonizacji w Europie i na świecie. Rozwiązania te pomagają nie tylko łagodzić zmiany klimatu, ale ograniczają lokalne zanieczyszczenie powietrza i podnoszą jakość powietrza, znacząco wpływając na poprawę zdrowia europejskich obywateli. Są to również jedyne rozwiązania zapewniające inteligentną, efektywną i odnawialną energię cieplną w postaci ogrzewania i chłodzenia we wszystkich sektorach, optymalizując jednocześnie działanie innych technologii, sieci i przedsiębiorstw.
Dlatego EHPA i PORTPC wzywają lokalnych, regionalnych, krajowych, europejskich i światowych liderów do wprowadzenia właściwych ram politycznych i rynkowych w celu ułatwienia i wsparcia ich zastosowywania na czystej planecie z czystym powietrzem.
Polecane
Rewolucja pomp ciepła w Wielkiej Brytanii: sprzedaż rośnie o 63%!

Ustawa wiatrakowa przyjęta kierunkowo. Trafi do sejmu w kwietniu
