Czy można dzielić się doświadczeniami, promować dobre praktyki w branży fotowoltaicznej i jednocześnie dobrze się bawić? Oczywiście! Taki jest właśnie konkurs na Instalatora Roku, który rusza dziś o 14:00. Konkurs Instalator Roku 2021 organizowany jest przez Corab i SBF. Sześć drużyn zawalczy o miano najlepszej w Polsce, montując na czas instalację fotowoltaiczną. Dotychczas event dostępny był tylko dla odwiedzających Targi Enex w Kielcach, jednak w tym roku konkurs można obejrzeć na żywo z dowolnego miejsca na świecie.

Zmagania można śledzić na jednej z 4 platform:

1. Corab: https://corab.pl/instalator-roku-2021-1
2. ClickMeeting: http://bit.ly/InstalatorRoku2021Clickmeeting
3. Facebook: https://fb.me/e/hnuE3cTg6
4. Youtube: https://youtu.be/3jZ1POxQeZ4

Konkurs Instalatora Roku ma już wieloletnią tradycję. Podczas oceny zadań zwracamy szczególną uwagę na jakość wykonania montażu oraz czy drużyna nie popełnia błędów. Bezpieczeństwo montażystów oraz użytkowników instalacji fotowoltaicznych jest najważniejsze. Co roku drużyny dopingowały tłumy ludzi. Tym razem mamy szansę dotrzeć do dużo większej publiczności – stwierdza Bogdan Szymański, Prezes SBF.

Pot, krew i… wyjątkowa nagroda.

Doświadczenie poprzednich edycji pokazało duże zainteresowanie tematem nie tylko ze strony instalatorów, ale przede wszystkim inwestorów. Osoby szykujące się do inwestycji w instalację fotowoltaicznych podczas konkursu mogą posłuchać rad ekspertów oraz pierwszy raz zobaczyć, jak wygląda montaż instalacji… Co prawda w przyśpieszonym tempie. Emocji, potu i krwi nie brakuje.
Warto się zaangażować i dać z siebie wszystko. Pierwszą nagrodą jest kompletna instalacja fotowoltaiczna o mocy 4 KWp. Organizatorzy wraz z Partnerami przekazali komponenty warte blisko 30 tysięcy złotych.

Warto przypomnieć, że poprzedni zwycięzcy SunSol oraz Helios Power swoje nagrody przeznaczyli, na cele charytatywne wspierając placówki zajmujące się najmłodszymi.

2020 Helios Power, 2019 SunSol, 2018 Solar House, 2017 Ekosun

Edukacja to dla Corab od początku była ważnym elementem misji. Konkurs Instalatora Roku dobrze się w to wpisuje. To niewątpliwe spotkanie dwóch światów: instalatora oraz inwestora. Dzielimy się wiedzą, doświadczeniem oraz pokazujemy inwestorom, na co powinni zwrócić uwagę. – mówi Łukasz Kotula, Dyrektor Działu Szkoleń i Rozwoju Corab

Corab

Polski producent systemów mocowań modułów fotowoltaicznych