Jak informowaliśmy 10.09, Piotr Woźny odbył rozmowę z załogą PKO BP na temat uruchomienia elektronicznego kanału składania wniosków o dotację z programu priorytetowego Mój Prąd. Jak mogłaby przebiegać taka współpraca?

Rosnące zainteresowanie fotowoltaiką

Dzięki informacjom podawanym dwa dni temu wiemy, że pierwszy milion w programie Mój Prąd został już wydany. Z licznika aktualizowanego codziennie na stronie Narodowego Funduszu wiemy, że wczoraj, ta kwota dobiła niemal do 1,5 miliona! Zainteresowanie rośnie niesamowicie, a liczba składanych wniosków podnosi na duchu! Obecnie wnioski do programu priorytetowego należy składać osobiście lub listownie. Możliwość składania wniosków elektronicznie, na pewno ułatwiłaby sprawę zainteresowanym.

Według stanu na wczorajszy dzień, prawie 300 dotacji zostało już wypłaconych, na łączną kwotę 1 486 832 zł. Zatwierdzonych wniosków jest ponad 400 a ich kwota opiewa już prawie na 2 000 000 zł! Liczby rosną nieustannie, a fotowoltaika to zdecydowanie jeden z najważniejszych trendów w energetyce.


Przygotuj się na zmiany ! Dołącz do uczestników II Kongresu Trendy Energetyczne!

Weź udział w dyskusji o MEGATRENDACH w energetyce w Polsce!


E-wnioski – jak mogłyby działać?

NFOŚiGW zaczyna rozmawiać z jednym z największych polskich banków, na temat stworzenia cyfrowej ścieżki dostępu do składania wniosków. Jak wiemy z tweeta Piotra woźnego z 10 września, prawdopodobnie chodzi o bank PKO BP.

Współpraca przy programie „Mój Prąd” wyglądałaby w ten sposób, że banki będą umieszczać na swoich stronach formularze do składania e-wniosków. Jednocześnie byłoby dobrze widziane, aby miały swoje własne produkty wspierające inwestowanie w instalacje fotowoltaiczne.

Bo wtedy będą wiedziały, że ci którzy składają te wnioski, powinni być zainteresowani finansowaniem takich instalacji – zauważa Piotr Woźny, prezes NFOŚiGW.

Elektroniczne wnioski w programie Mój Prąd byłyby bardzo dużym ułatwieniem dla zainteresowanych, szczególnie w dobie rynku fotowoltaicznego rosnącego jak na drożdżach!

źródło: alebank

Redakcja GLOBEnergia