Koncepcja domu e4 to odpowiedź na wymagania dotyczące odpowiedzialnego, energooszczędnego i zdrowego budownictwa realizowanego przy wysokim poszanowaniu środowiska i dbałości o komfort życia.

Dom niskoemisyjny e4 – co to znaczy?

Projekt łączy najwyższej jakości nowoczesne i innowacyjne rozwiązania z komfortem mieszkańców oraz estetyką bryły. e4 to koncepcja domu niskoemisyjnego, który spełnia restrykcyjne wymagania Unii Europejskiej dla sektora budowlanego dotyczące zużycia energii od 2021 roku.

Projekt, do którego współtworzenia w Polsce Wienerberger zaprosił firmy podzielające tę filozofię i te same wartości – Viessmann i FAKRO, jest holistycznym spojrzeniem na dom, opartym na czterech filarach:

  • ekologia (dbałość o środowisko i stosowanie odnawialnych źródeł energii)
  • emocje i zdrowie (komfort zamieszkiwania w zdrowym domu)
  • energia (efektywne wykorzystanie energii)
  • ekonomia (przystępne koszty budowy i eksploatacji)

e4 to koncepcja domu niskoemisyjnego, który spełnia restrykcyjne wymagania Unii Europejskiej dla sektora budowlanego dotyczące zużycia energii od 2021 roku.

dom niskoemisyjny e4, viessmann

Wizualizacja budynku w koncepcji e4 (Fot. Wienerberger)

Viessmann – „Złoty Instalator 2017”

Warto nadmienić, że firma Viessmann uhonorowana została statuetką  „Złotego Instalatora” 2017.

Gala wręczeni odznaczeń odbyła się 2 czerwca. Wtedy firma Viessmann, po raz kolejny, została uhonorowana statuetką „Złotego Instalatora”. Tym razem statuetkę przyznano firmie Viessmann za aplikację mobilną ViCare.

Organizatorem konkursu „Złoty Instalator” jest wydawca miesięcznika „Polski Instalator. Nagradzane są firmy i instytucje działające na rynku instalacji w Polsce za różnorodne formy aktywności przypisane poszczególnym kategoriom, m. in.: nowoczesnych rozwiązań technicznych, organizacji kształcenia branżowych specjalistów, wzorcowego wykonanie przez firmę instalacji, wysoce zaawansowanych technologii, systemów i urządzeń w zakresie odnawialnych źródeł energii. W tym roku została wprowadzona dodatkowa, ósma kategoria, która rozszerzyła zakres ocen także na działalność inwestorów.

Źródło: Viessmann

Źródło zdjęć: Wienerberger

 

Viessmann Polska

Producent systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych