Ecoforest – Jesienne MeetUpy™ branży pomp ciepła

EXO Energy System - wyłączny krajowy przedstawiciel hiszpańskiej marki Ecoforest w zakresie dystrybucji gruntowych pomp ciepła (w tym jedynego jak dotąd na rynku modelu solanka/woda na R290) zaprasza na cykl bezpłatnych webinarów: Ecoforest – Jesienne MeetUpy™ branży pomp ciepła. Spotkania on-line odbędą się w czwartki w godzinach 19.00 – 20:00.

Zdjęcie autora: EXO Energy System Sp. z o.o.
Zdjęcie autora: EXO Energy System Sp. z o.o.

EXO Energy System Sp. z o.o.

Producent i wyłączny przedstawiciel marki EXO oraz wyłączny przedstawiciel marki Ecoforest w zakresie gruntowych pomp ciepła.

Podziel się

Pierwszy webinar odbędzie się już w najbliższy czwartek 28.09 między 10:00 a 11:00! Kolejne spotkania będą odbywać się między 19.00 a 20:00. Ostatnie spotkanie zaplanowane jest na 26.10.2023. Wszystkie spotkania są w pełni darmowe.

MeetUpy poprowadzi ekspert z wieloletnim doświadczeniem w pompach ciepła — Tobiasz Turoń, który z branżą OZE jest związany już od 12 lat. Pracuje jako szkoleniowiec i doradca techniczny ds. pomp ciepła marek alpha innotec, EXO i Ecoforest, a także stanowi pierwszą linię wsparcia dla instalatorów i projektantów systemów opartych o pompy ciepła. Prowadzący wielu webinariów oraz szkoleń stacjonarnych, autor artykułów z zakresu techniki grzewczej w serwisach branżowych, pasjonat tematyki efektywnych systemów OZE w budownictwie energooszczędnym. Absolwent kierunków: Inżynieria Środowiska spec. Wentylacja i Klimatyzacja Przemysłowa oraz Odnawialne Zasoby i Źródła Energii, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie; Menedżer sprzedaży, Politechnika Gdańska.

Dlaczego warto dołączyć?

👉 spotkania są krótkie, około 1-godzinne - w sam raz dla zapracowanych!

👉 jeśli nie będziesz na żywo, lecz zarejestrujesz się — otrzymasz nagranie;

👉 poznasz nowe urządzenia i technologie;

👉 posłuchasz eksperta z Ecoforest na żywo;

👉 zadasz mu dowolne pytanie o pompy ciepła w sesji Q&A;

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem i tematami spotkań i rejestracji najlepiej na wszystkie 5 spotkań — oczywiście bez żadnych opłat

Tematy spotkań

• MeetUp 01 - 28.09. (Czwartek; godz. 10:00 – 11:00)

Temat: „Co słoneczna Hiszpania może wiedzieć o produkcji pomp ciepła? Produkty marki Ecoforest”.

Hiszpania, słynąca z przyjaznych warunków klimatycznych dla zielonych technologii, to kraj, który zdobył ogromne doświadczenie w dziedzinie produkcji pomp ciepła, z którego warto skorzystać. Podczas spotkania przedstawimy najważniejsze wnioski płynące z funkcjonowania pomp ciepła w tym kraju oraz zaprezentujemy produkty marki Ecoforest.

• MeetUp 02 – 05.10. (Czwartek; godz. 19.00 – 20:00)

Temat: „Technologia HTR (gorącego gazu) w gruntowych pompach ciepła — czyli sposób na niemal darmowe CWU i efektywną walkę z Legionellą”.

Współczesne technologie mają ogromny wpływ na nasze życie, wprowadzając innowacje i usprawnienia w wielu dziedzinach. Jednym z obszarów, w którym technologia odgrywa istotną rolę, jest dostarczanie ciepłej wody użytkowej (CWU) oraz zapewnienie higienicznych warunków w systemach grzewczych. Jednym z zaawansowanych rozwiązań w tej dziedzinie jest technologia HTR (gorącego gazu) w gruntowych pompach ciepła, która nie tylko zapewnia niemal darmowe CWU, ale także skutecznie przeciwdziała rozwojowi bakterii, takich jak Legionella. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej tej fascynującej technologii i jej korzyściom.

• MeetUp 03 – 12.10. (Czwartek; godz. 19.00 – 20:00)

Temat: „Propan: odmieniany przez wszystkie przypadki. Podzielimy się naszą wiedzą”.

Propan to wszechstronny i użyteczny gaz, który jest wykorzystywany w wielu dziedzinach, od ogrzewania domów po napędzanie samochodów. Coraz szerzej znajduje również zastosowanie jako ekologiczny czynnik chłodniczy. Podczas spotkania dokonamy analizy jego zastosowań.

• MeetUp 04 – 19.10. (Czwartek; godz. 19.00 – 20:00)

Temat: „Gruntowa pompa ciepła i PV - sprawdzamy duet idealny w aktualnym systemie rozliczeń”.

Gruntowa pompa ciepła i moduły fotowoltaiczne stanowią połączenie idealne, które może znacząco poprawić efektywność energetyczną budynków oraz obniżyć koszty związane z ogrzewaniem i chłodzeniem. W obliczu rosnących wyzwań związanych z energetyką i zmianami klimatycznymi, badanie synergii między gruntową pompą ciepła a modułami oraz ich roli w aktualnym systemie rozliczeń jest niezwykle istotne. Podczas spotkania przyjrzymy się temu doskonałemu duetowi i jakie korzyści niesie ze sobą w kontekście obecnych rozwiązań rynkowych.

• MeetUp 05 – 26.10. (Czwartek; godz. 19.00 – 20:00)

Temat: „Inwerterowy zawrót głowy, czyli - jak i kiedy "modulować”.

Modulacja inwerterowa, znana również jako "modulacja szerokości impulsów" (PWM), jest kluczowym elementem w dzisiejszych systemach elektronicznych, szczególnie w inwerterach. Podczas webinaru przyjrzymy się temu zjawisku, dowiemy się, jak działa modulacja inwerterowa oraz kiedy i dlaczego jest stosowana.

Więcej szczegółów na: https://meetup.ecoforest.pro/

Zapraszamy! 

Zobacz również