Na ten gigantyczny wzrost mikroinstalacji, wpływ miały programy rządowe, takie jak „Mój Prąd” i ,,Czyste powietrze” wspierające rozwój energetyki prosumenckiej. Na rynku w ostatnim czasie pojawiło się wiele firm świadczących usługi montażu paneli fotowoltaicznych na dachu. Jaką firmę wybrać z gąszcza ofert? Spółka Edison Energia podpowiada.

Edison Energia stawia na rozwój

Edison Energia jest szybko rozwijającą się polską spółką energetyczną oferującą innowacyjne rozwiązania z zakresu fotowoltaiki, ciepła i optymalizacji zużycia energii. Każdego miesiąca 1,500 pracowników i współpracowników firmy realizuje około 1200 instalacji w domach oraz firmach klientów.

Dzięki nam już ponad 7300 polskich rodzin korzysta z darmowej energii ze Słońca. Liczba naszych usatysfakcjonowanych klientów nieustannie wzrasta. Plan jaki założyliśmy do końca 2020 roku to 8000 instalacji fotowoltaicznych na terenie całej Polski – mówi Kamil Sankowski, Członek Zarządu ds. sprzedaży Edison Energia.

Satysfakcja klientów na wagę złota

Jak pokazują dane z bardziej dojrzałych rynków, choćby Wielkiej Brytanii i USA, od 25 do 50% decyzji klientów nt. wyboru konkretnego instalatora jest rezultatem rekomendacji rodziny lub znajomych. Biorąc pod uwagę, że koszty pozyskania klienta są jedną z najważniejszych pozycji kosztowych w firmach wykonawczych, każda rekomendacja jest na wagę złota.

Dla firmy Edison dbałość o satysfakcję klientów to oferta oparta na komponentach od najwyżej ocenianych producentów branżowych. Każda instalacja jest również oceniana przez wewnętrznego audytora, który weryfikuje, czy została wykonana zgodnie z rygorystycznymi wytycznymi montażowymi.

Spółka uruchomiła specjalny proces do mierzenia poziomu satysfakcji u klientów . Po instalacji i audycie, klienci są proszeni o opinię na temat firmy i poszczególnych osób, z którymi współpracowali. Dzięki temu firma jest w stanie mierzyć satysfakcję klientów z pracy poszczególnych doradców, projektantów czy ekip instalacyjnych – i pracować nad jej poprawą.

Ciągły wzrost zatrudnienia

Edison Energia wciąż uruchamia nowe miejsca pracy. Już teraz na pokładzie firmy znajduje się ponad 600 pracowników oraz prawie 1000 współpracowników. Spółka w ciągu ostatniego półrocza zatrudniła prawie pół tysiąca nowych osób w różnych sektorach.

Edison Energia tworzy zespół młodych osób. Średnia wieku zatrudnianych osób to trzydzieści lat.

Najczęściej trafiają do nas osoby świeżo po studiach wyższych lub w ich trakcie. Nasza załoga to przede wszystkim eksperci z rynku OZE. Kładziemy duży nacisk na rozwój naszych pracowników, dlatego też osoby, które obejmują stanowiska menedżerskie biorą udział w programie rozwojowym, realizowanym przez profesjonalną firmę trenerską. – mówi Marta Kierska, menadżer działu kadr i płac w Edison Energia.

W portfelu Edison Energia znajduje się także 5 projektów farm fotowoltaicznych o mocy prawie 5 MW z wygranymi aukcjami i pozwoleniami na budowę. To oznacza, że spółka ma zapewnione bezpieczeństwo finansowe i ekonomiczne przez najbliższych 15 lat.

Chcemy być multiprodukotwą grupą, która odpowiada na potrzeby energetyczne gospodarstw domowych i przedsiębiorstw. Przejawem tego jest nie tylko partnerstwo technologiczne z marką Buderus – wiodącym producentem systemów grzewczych, ale także budowa farm fotowoltaicznych – mówi Bartosz Majewski, Członek Zarządu ds. operacyjnych Edison Energia.

Edison Energia stawia na edukację:

Spółka jest partnerem Wydziału Inżynierii Produkcji na uczelni SGGW w zakresie promocji i sprzyjania rozwojowi polskiej nauki i dydaktyki.

  • Firma jest oficjalnym sponsorem laboratorium przystosowanego do badania jakości i wydajności instalacji fotowoltaicznej. Eksperci Edisona prowadzą wykłady dla studentów SGGW,
  • Na stronie internetowej firmy prowadzony jest blog edukacyjny, gdzie znaleźć można wiele interesujących zagadnień z branży PV,
  • Spółka stawia na edukację najmłodszych z zakresu Energii Odnawialnej (audycja w Polskim Radiu Dzieciom),
  • W planach firmy jest uruchomienie Akademii PV dla studentów oraz współpracowników, która będzie kwalifikować do zdania państwowego egzaminu UDT (urząd dozoru technicznego) w zakresie fotowoltaiki.

Edison Energia dysponuje kadrą profesjonalnych instalatorów i wykwalifikowanych inżynierów. Pracownicy firmy wykorzystują w swojej pracy nowoczesne narzędzia (iPady, laptopy i samochody służbowe VW T-Roc, T-Cross).

Edison Energia – szuka pracowników!

Rynek pracy w obecnym czasie jest bardzo dynamiczny. Edison Energia cały czas poszukuje specjalistów do sieci sprzedaży oraz w działach operacyjnych.

W najbliższym czasie firma zamierza powiększyć  zespół m.in. o nowych doradców techniczno-handlowych, inżynierów projektantów, ankieterów terenowych, audytorów PV oraz pracowników działu wsparcia sprzedaży.

Spółka przez cały czas rozwija także swoją sieć partnerską i poszukuje grup sprzedażowych.

Zapewniamy pracę w najbardziej rozwojowej branży w Polsce. Poszukujemy doświadczonych partnerów biznesowych, którzy posiadają rozbudowany portfel klientów, mają kontakty i swoje własne zespoły sprzedażowe – mówi Robert Kabziński, Dyrektor Sieci Sprzedaży Partnerskiej Edison Energia.

Firma oferuje również kompleksowy pakiet szkoleń produktowo – technicznych oraz nowoczesne narzędzia wspierające sprzedaż.


Materiał sponsorowany

Edison Energia