Eko-budownictwo socjalne

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Seminarium „Energooszczędne budownictwo socjalne – rozwiązania architektoniczne i modele oszczędzania”.

Data: 20 września 2011 r., godz. 11.00
Miejsce: Euro-Centrum Park Naukowo-Technologiczny, Katowice, ul. Ligocka 103, bud.3

Budownictwo socjalne to palący problem większości polskich gmin. W 2010 roku w kraju było około 70 000 wyroków eksmisyjnych z prawem do lokalu socjalnego, które nie zostały wykonane. Przyczyną tego jest notoryczny niedobór mieszkań socjalnych. Konsekwencją - idące w  miliony  odszkodowania wypłacane co miesiąc przez samorządy.

Gminy muszą inwestować w budownictwo socjalne. Co zrobić by efektywnie wykorzystać włożone środki i jak sfinansować przedsięwzięcia? Jedną z propozycji przedstawią w Parku Euro-Centrum goście seminarium „Energooszczędne budownictwo socjalne – rozwiązania architektoniczne i modele oszczędzania”.

Spotkanie przygotowane jest z myślą o przedstawicielach samorządów, spółdzielni mieszkaniowych i zarządcach budynków. Zamierzeniem organizatorów ma przekonać uczestników, że możliwe jest pokonanie bierności i ogólnej „niemożności” jaka towarzyszy dyskusji na temat budownictwa socjalnego i wskazać kierunki działania prowadzące do szybkiego wdrożenia zaproponowanych rozwiązań. Istotne będzie pokazanie, że proponowane działania są „skrojone” na każdą kieszeń, a proponowane rozwiązania technologiczne i instrumenty wsparcia można dostosować do konkretnej lokalizacji.
Wykładowcy przedstawią praktyczną stronę inwestycji w niskoenergetyczne obiekty socjalne, w tym: uwarunkowania prawno-ekonomiczne, dostępne technologie i instrumenty finansowe.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie prof. Barbara Jękot z Wydziału Architektury University of Pretoria (RPA). Profesor specjalizująca się w budownictwie mieszkaniowym zaprezentuje rozwiązania architektoniczne i modele oszczędzania w budynkach socjalnych.

Udział w seminarium jest bezpłatny.

Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie www.euro-centrum.com.pl
Data: 20 września 2011 r., godz. 11.00
Miejsce: Euro-Centrum Park Naukowo-Technologiczny, Katowice, ul. Ligocka 103, bud.3