Eko Dom+

12 czerwca 2019 r., podczas konferencji prasowej kampanii społecznej Domu Bez Rachunków, prof. Konrad Raczkowski, wiceprezes Banku Ochrony Środowiska zaprezentował nowy produkt finansowy.

BOŚ Bank przygotował dla osób zainteresowanych budową domu, dedykowany kredyt hipoteczny EKO DOM+. To, co wyróżnia tę ofertę na rynku, to przede wszystkim długi okres kredytowania, aż do 35 lat, a także niska marża – od 1,39% i prowizja 0,5%, dzięki czemu inwestor będzie mógł przeznaczyć więcej środków na skredytowanie zakupu urządzeń OZE, a w efekcie zmniejszyć opłaty związane z kosztami ogrzewania, ciepłej wody użytkowej, chłodzenia i energii elektrycznej. BOŚ

Bank gotowy jest sfinansować 80% wartości nieruchomości, a w niektórych szczególnych sytuacjach może jeszcze zwiększyć kwotę kredytu.

 Dbając o stabilne i niskie rachunki, warto zainwestować w rozwiązania energooszczędne na początku budowy domu, żeby późniejsze koszty jego utrzymania były niskie. Pamiętajmy też, że o ile w okresie produkcyjnym osiągamy większe dochody, to przechodząc na emeryturę musimy z reguły liczyć się z mniejszym budżetem rozporządzalnym w rodzinie. Dom energooszczędny to po prostu myślenie o przyszłości, nie tylko ekologicznej, ale również finansowej – prezentował nowy produkt prof. Konrad Raczkowski, wiceprezes Banku Ochrony Środowiska zaprezentował nowy produkt finansowy.

Szczegóły oferty EKO DOM+:

To co wyróżnia nowy produkt oferowany przez Bank Ochrony Środowiska, to:

 • długi okres kredytowania – do 35 lat
 • kredytowanie nawet do 80% wartości nieruchomości z możliwością zwiększenia kwoty kredytu w szczególnych sytuacjach
 • do 3 miesięcy wakacji kredytowych w roku
 • dogodny system spłaty rat
 • prowizja 0,5% kwoty kredytu, marża już od 1,39pp.

Kredyt służy do finansowania:

 • zaprojektowania i budowy obiektu w technologii pozwalającej na spełnienie WT 2021 – max wartość wskaźnika EP na potrzeby ogrzewania, wentylacji i przygotowania ciepłej wody użytkowej wynosi 70 kWh/(m2*rok),
 • budynek będzie posiadać co najmniej oba poniższe rodzaje odnawialnych źródeł energii (OZE):
  a) pompa ciepła i
  b) ogniwa fotowoltaiczne o mocy pozwalającej na wytworzenie energii elektrycznej w ilości niezbędnej do zaspokojenia w całości zapotrzebowania pompy ciepła.

Szczegóły nowego produktu dostępne TUTAJ


BOŚ Bank pomoże finansować dom bez rachunków!

BOŚ Bank wspiera kampanię społeczną „Dom bez Rachunków”. Poprzez pojęcie „Dom bez rachunków” należy rozumieć budynek, w którym energia zużyta na potrzeby ogrzewania, przygotowania c.w.u. i ewentualnie chłodzenia oraz na inne cele, bilansuje się z energią elektryczną produkowaną z własnej instalacji PV działającą w systemie opustu.

Koszty energii elektrycznej sprowadzają się tylko do nieznacznych opłat stałych za korzystanie z przyłącza. W przypadku mniejszych instalacji PV możliwe jest zbilansowanie produkcji i zużycia energii, np. tylko w zakresie samej energii ogrzewania, ciepłej wody i chłodzenia.

Źródło: BOŚ Bank

Redakcja GLOBEnergia