Budowana w ramach poznańskich targów POL-ECO-SYSTEM (27-30.10.2015) w przestrzeń Eko-Miasteczko – to zebrane w jednym miejscu technologie, rozwiązania i inspiracje polskich oraz zagranicznych firm, które podpowiadają samorządom oraz mieszkańcom jak żyć bardziej ekonomicznie i ekologicznie.

Inteligentne rozwiązania technologiczne ułatwiające życie mieszkańców stają się rzeczywistością. Coraz więcej gmin i miast korzysta z systemów, które tworzą mechanizmy smart, łącząc w sobie kwestie ekonomiczne, społeczne i środowiskowe. 
Tworzona na targach POL-ECO-SYSTEM edukacyjno-interaktywna przestrzeń Eko-Miasteczko ma na celu przybliżyć rozwiązania możliwe do wykorzystania w polskich miejscowościach, firmach czy urzędach, które z korzyścią wpłyną na życie mieszkańców oraz na ekonomikę samorządów.
Obszary Eko-Miasteczka:
– środowisko (m.in. gospodarka odpadami, gospodarka wodna i OZE, kontrola zanieczyszczeń)
– przestrzeń miejska i transport (m.in. inteligentne zarządzanie ruchem, parkingi, nowoczesna komunikacja)
– zarządzanie miastem (m.in. usługi publiczne, bezpieczeństwo, oświetlenie, efektywność energetyczna)
– komunikacja z mieszkańcami (m.in. nowoczesne systemy informatyczne w urzędach, szkołach, bibliotekach służące wielokanałowej komunikacji, edukacji, a także eliminacji barier dla osób wykluczonych)
– wielkie marki dla zrównoważonego rozwoju
Zapraszamy do udziału w tworzeniu Eko-Miasteczka firmy, których rozwiązania wpisują się w ideę nowoczesnego zrównoważonego rozwoju.