Zielonogórska spółka Ekoenergetyka-Polska S.A. znana m.in. z elektrycznych ładowarek do samochodów osobowych, czy ładowarek na autobusów MZK umieszczonych na pętlach znalazła się wśród nominowanych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Firma jako jedyna na rynku e-mobility posiada całkowicie polski kapitał!

STACJA ŁADOWANIA W WARSZAWSKIEJ ZAJEZDNI OD EKOENERGETYKI, źródło: Ekoenergetyka

Nominacja do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Ekoenergetyka po raz kolejny otrzymała nominację do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Kandydaturę spółki zgłosiły takie instytucje jak: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Rada Biznesu, Konfederacja Lewiatan. Firma została nominowana w kategorii Międzynarodowy Sukces.

Firma odznacza się wśród producentów infrastruktury ładowania autobusów i samochodów elektrycznych, wyznaczając trendy w branży od ponad 10 lat. Do tej pory firma dostarczyła 939 stacji ładowania do 60 miast w 13 krajach.

STACJA ŁADOWANIA AUTOBUSÓW OD EKOENERGETYKI, źródło: Ekoenergetyka

Nominacja do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP świadczy, że współtworzymy ten nowy światowy trend, jakim jest elektromobilność. Dziękujemy za wyróżnienie i zaufanie instytucjom, które zgłosiły nas jako kandydatów do tego wyróżnienia. – mówi Bartosz Kubik, Prezes Zarządu Ekoenergetyka-Polska S.A.

Wspomniana nagroda jest wyróżnieniem przyznawanym raz w roku. Nagrodą zostaną uhonorowane najlepsze podmioty gospodarcze w kraju, które przyczyniają się do rozwoju naszej gospodarki oraz promują Polskę na arenie międzynarodowej.

Źródło: Ekoenergetyka

Redakcja GLOBEnergia