W sieci znajdziemy już dzisiaj każdy rodzaj produktów i usług. Portal Oferteo postanowił przeanalizować to, czego Polacy szukają. Wyniki podzielono ze względu na profil klienta. Wyniki mogą się wydawać dość zaskakujące.

Oto jakich towarów w Internecie, w 2016 roku poszukiwano ogółem:

Węgiel ekogroszek 11%*
Okna 9%
Urządzenia i instalacje do pozyskiwania energii z OZE 6,5 %
Materiały budowlane 6%
Pellet drzewny 6%

TOP 5 najczęściej poszukiwanych towarów ogółem (opracowanie na bazie Oferteo.pl)

* Przedstawione dane pochodzą z analizy ponad 157 000 zapytań ofertowych zamieszczonych w Oferteo.pl w 2016 roku przez osoby fizyczne i firmy.

To właśnie ekogroszek był najczęściej poszukiwanym przez użytkowników serwisu Oferteo.pl towarem w 2016 roku. Zainteresowanie nim zgłaszał co 10. użytkownik serwisu składający zapytanie ofertowe dotyczące produktów. Na drugim miejscu uplasowały się okna, a TOP 5 uzupełniły jeszcze: urządzenia i instalacje do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, materiały budowlane oraz pellet drzewny – ekologiczne paliwo zyskujące coraz bardziej na popularności.

Podobnie wypada ranking towarów najczęściej poszukiwanych przez osoby fizyczne. Kategorie pozostają te same. Zmienia ulegają wyniki statystyczne analiz.

Węgiel ekogroszek 14%*
Okna 12%
Urządzenia i instalacje do pozyskiwania energii z OZE 8%
Materiały budowlane 7,5%
Pellet drzewny 7%

TOP 5 najczęściej poszukiwanych towarów przez osoby fizyczne (opracowanie na bazie Oferteo.pl)

* Przedstawione dane pochodzą z analizy ponad 157 000 zapytań ofertowych zamieszczonych w Oferteo.pl w 2016 roku przez osoby fizyczne i firmy.

Źródło: Oferteo.pl

Redakcja GLOBEnergia