Ekologiczny kurier – Samochody elektryczne przyszłością sektora transportu?

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Transport o troska o środowisko - to dwa zagadnienia, o których bardzo dużo się ostatnio  mówi zwłaszcza w kontekście niskiej emisji. 

 
Dlaczego samochody elektryczne?
Samochody elektryczne to przyszłość, ze względu na niski poziom emisji zanieczyszczeń do powietrza oraz ze względu na niski koszt eksploatacji.  Szacuje się że jest on około 4 razy tańszy niż tradycyjny transport pojazdami spalinowymi. Samochody elektryczne to również możliwość wjazdu do centrów miast. Szczególnie dla firmy kurierskiej niepodważalną zaletą jest dzięki temu szeroki zakres usług, możliwość obsługi bardzo wymagających klientów. Ekologiczny sposób dostawy często wybierają firmy oferujące zdrową żywność.  Kurier nie musi się poruszać samochodem. Z powodzeniem może korzystać z roweru, co w niektórych przypadkach może być konkurencyjne czasowo. 
 
Problem emisji komunikacyjnej jest ostatnio bardzo nagłośniony. Dzisiejsze miasta stają się  coraz bardziej zatłoczone i zatrute. Oczywiście takie hasła słyszymy już od bardzo dawna, lecz nikt nie popiera swoich wywodów konkretnymi argumentami i danymi, które naprawdę mogą uświadomić mieszkańcom miast jak wielkim problemem jest nieracjonalne korzystanie z komunikacji. 
 
W mieście bez samochodu! Jak tak żyć i nie zwariować? - TUTAJ