Ekotechnologie w Poznaniu

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

mtp

Prawie 800 uczestników z całego świata, niemal 70 rynkowych nowinek oraz przeszło 40 konferencji i debat czeka na profesjonalistów podczas targów POLEKO, KOMTECHNIKA, GMINA i DWORZEC, które odbędą się w dniach 20-23 listopada w Poznaniu. To największe międzynarodowe spotkanie branży w tej części Europy.

Na tegorocznych targach prezentowane będą rozwiązania nie tylko dla specjalistów z branży, ale także dla osób zainteresowanych najnowszymi ekologicznymi rozwiązaniami. Prezentowane będą panele fotowoltaiczne, które można zastosować na własny użytek (ogrzanie domu, podgrzanie wody), czy też ciekawe rozwiązania z zakresu recyklingu i odzysku odpadów – tu w pawilonie 4 podczas eko-warsztatów będzie można zobaczyć, jak powstają rzeczy ze starych plandek i banerów reklamowych (torby, portfele, odblaskowe opaski), czy też samemu spróbować przemienić śrubki, nakrętki w kolczyki, naszyjniki i bransoletki.

Wśród kilkudziesięciu tegorocznych nowości, oprócz najnowszych kosiarek, śmieciarek, sprężarek, koparek, czy koszy do selektywnej zbiórki odpadów, zobaczymy także te nietypowe – jak choćby system SolarEis, który wykorzystuje do ogrzewania...lód.

Nie braknie także nowych eko-rozwiązań motoryzacyjnych, jak samochody, skutery, czy nawet śmieciarki napędzane energią elektryczną, które będzie można zobaczyć spacerując ulicami Miasteczka Ekologicznego, wybudowanego w pawilonie 4.

Dodatkowo uczestnicy konferencji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego pt. „Publiczny transport zbiorowy – priorytet dla publicznego transportu kolejowego w wymiarze lokalnym i regionalnym. Stan, zamierzenia i oczekiwania” oraz targowi goście będą mieli niepowtarzalną okazję odbyć jazdę testową elektrycznym pociągiem ELF wyprodukowanym przez PESA! Przejazd specjalny odbędzie się w dniu 21.11.2012 na trasie Poznań – Opalenica – Poznań, wyjazd godz. 14:30 – peron 4 B – Dworzec Letni.

Ponadto dla fanów motoryzacji i ekologii na targach będzie czekała kolejna gratka – w pawilonie 3, na stoisku Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej,  prezentowany będzie jedyny w Wielkopolsce amerykański samochód ratownictwa techniczno-chemicznego zbudowany na podwoziu FORDA. Na stoisku Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej będzie można także wylosować bezpłatnie czujki dymu.

Dla głodnych nowinek z zakresu energii odnawialnej redakcja dwumiesicznika GLOBEnergia po raz kolejny przygotowała GLOB PEŁEN ENERGII (pawilon 3A). To niekonwencjonalne spotkania z odnawialnymi źródłami, które m.in. poprowadzi Tomasz Zubilewicz (20-21.11.2012).

gpe

Więcej informacji na: www.poleko.mtp.pl