Jak dobrać odpowiedni falownik? Jaka moc elektrowni fotowoltaicznej będzie odpowiednia? Kiedy warto zdecydować się na pompę ciepła? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą eksperci w Pasażu Energetycznym GLOBENERGIA podczas targów ENEX 2018.

Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki ENEX odbędą się w dniach 28 lutego – 1 marca 2018 roku w Targach Kielce. To nie tylko okazja do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami w sektorze energetycznym, ale również do spotkania z ekspertami. Jedną z takich sposobności będzie przestrzeń Pasażu Energetycznego GLOBENERGIA 2018.

Informacje o PASAŻU ENERGETYCZNYM GLOBEnergia – TUTAJ


Fotowoltaika z rekordem

Rynek mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce odnotował w 2016 roku rekordowy wzrost. Zamontowano ponad 65 MWp nowych urządzeń, czyli niemal trzykrotnie więcej niż w 2015 roku. Niewykluczone, że kolejne lata przyniosą następne rekordy. Równie dynamicznie rozwija się rynek pomp ciepła. Według danych Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła w naszym kraju w 2016 roku pracowało już 136 tysięcy takich urządzeń.

Sam dobór i montaż odpowiedniej instalacji jest jednak rzeczą skomplikowaną. Wcześniej trzeba odpowiedzieć na wiele pytań: jak dobrać odpowiedni falownik? Jaka moc elektrowni fotowoltaicznej będzie odpowiednia? Kiedy pompa ciepła jest sensownym rozwiązaniem i na którą się zdecydować? Jak dobrze przygotować się do instalacji i jakie są regulacje prawne?

Instalacyjne rozgrywki – Arena Pasażu Energetycznego

Kolejni inwestorzy zapewne zastanawiają się jak wybrać odpowiednią firmę instalacyjną. Może warto wybrać instalatora, który nie boi się wyzwań?
Można będzie się o tym przekonać w Kielcach, gdzie na chętnych wyzwań oraz ciekawych jak wyglądają mikroinstalacje OZE czekać będzie Arena Pasażu Energetycznego. To specjalnie miejsce podczas targów ENEX w Kielcach, gdzie instalatorzy wezmą udział w zawodach branżowych w fotowoltaice i pompach ciepła.

Pierwszego dnia tego instalacyjnego widowiska (28 lutego 2018), drużyny instalatorów zmierzą się w montażu systemu fotowoltaicznego na czas, zgodnie ze sztuką i instrukcją.
Nad jakością i kompletnością wykonanego systemu czuwać będzie Komisja Konkursowa, przyznając punkty, jak i kary w postaci karnych sekund! Tu będzie liczyła się wiedza, precyzja, doświadczenie i szybkość! Organizatorzy konkursu Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV oraz CORAB zapewniają, że udział w konkursie to szansa nie tylko na cenne nagrody od sponsorów, ale również idealna reklama dla firmy. Specjalny dach montażowy już czeka na chętnych.

Drugiego dnia – 1 marca 2018 roku do akcji przystąpią instalatorzy pomp ciepła. Organizator GLOBENERGIA zaprasza do tych rozgrywek również drużyny dwuosobowe. Zmierzą się oni z kompletowaniem systemu hydraulicznego – potrzebna będzie wiedza, doświadczenie i trochę sprytu. Komisja Konkursowa skrupulatnie wychwyci wszystkie niedociągnięcia. Na chętnych czeka już pompa ciepła do CWU, która przypadnie w nagrodzie zwycięzcy.


Eksperci na ENEX 2018

Odpowiedzi na wszystkie te zagadnienia i szczegółowych porad udzielą eksperci, którzy wezmą udział w Pasażu Energetycznym GLOBENERGIA. Będzie się można z nimi spotkać już 28 lutego – 1 marca 2018 podczas Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX.
W ubiegłym roku targi ENEX i odbywające się w tym samym czasie Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH odwiedziło przeszło 4700 osób. Na blisko 2400 metrach kwadratowych powierzchni wystawienniczej swoje oferty prezentowały 144 firmy.

Grzegorz Burek

Redaktor naczelny GLOBEnergia, Wiceprezes SBF Polska PV, członek PORT PC