Samochód koncepcyjny Renault Trezor, nazywany przez niektórych samochodem, który oddycha, zostanie zaprezentowany po raz pierwszy w Polsce na targach Warsaw Home w dniach 6-8 października w centrum Ptak Warsaw Expo (hala F).
W programie Renault na targach odbędzie się także uroczyste wręczenie nagród w konkursie Passion for design & innovation oraz panel dyskusyjny nt. trendów w projektowaniu na najbliższą dekadę. W panelu weźmie udział m.in. Antoine Genin, Dyrektor Designu Wewnętrznego Grupy Renault.

„Oddychający” samochód – liczne innowacje

Skąd wrażenie, że Renault Trezor oddycha? Wlot powietrza w masce zaprojektowano w kształcie plastra miodu. Te sześciokątne kształty zapewniają zmienną geometrię wlotu powietrza i poruszają się podczas jazdy, dając wrażenie, jakby samochód oddychał. Uwagę odwiedzających na pewno przyciągną czerwone szyby oraz innowacyjne karbonowe nadwozie.

źródło: materiały prasowe Renault

Nietypowy samochód elektryczny, który przyciąga uwagę

W 2010 roku zapoczątkowano odnowę designu Renault.  W centrum nowej strategii designu znajduje się człowiek i jego potrzeby. Odwołuje się ona do poszczególnych etapów ludzkiego życia. Każdemu z nich przypisany jest concept-car, który zapowiada wejście na rynek odpowiadających mu modeli seryjnych. Firma dąży do projektowania samochodów o atrakcyjnej stylistyce. Znalazło to odzwierciedlenie w sprzedaży, zwłaszcza od 2014 roku. W czasie obecnie trwającego pośród producentów samochodów elektrycznych technicznego „wyścigu zbrojeń”, Renault Trezor wyróżnia się na tle modeli oferowanych przez inne marki.

 

Trezor – ciekawa propozycja pośród nowoczesnych samochodów elektrycznych

Renault Trezor posiada elementy charakterystyczne dla nowej stylistyki Renault – płynne, proste linie i zmysłowy kształt nadwozia czy typowy przód ze światłami w kształcie litery „C”. Jednocześnie jednak wyróżnia się połączeniem dynamicznego, sportowego charakteru nadwozia z ciepłą stylistyką wnętrza, gdzie dominuje czerwień i szlachetne materiały. Trezor został też wyposażony w silnik elektryczny pozwalający na rozpędzenie się od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 4 sekund.  Oznacza to, że model ten otwiera drogę do ery sportowych samochodów elektrycznych. Auto doceniono w wielu prestiżowych konkursach, między innymi w Konkursie Elegancji Villa d’Este we Włoszech, oraz podczas Międzynarodowym Festiwalu Motoryzacji w Paryżu. Został również nagrodzony Car Design Awards przyznawaną w Genewie.

źródło: materiały prasowe Renault

Podczas targów Warsaw Home ogłoszeni zostaną także laureaci konkursu RENAULT. PASSION FOR DESIGN & INNOVATION skierowanego do młodych projektantów. Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu wnętrza SUV-a Renault klasy wyższej – następnej generacji Koleosa. Zwycięzcę czeka wizyta w Dyrekcji Designu Renault w Paryżu i możliwość przyjrzenia się, jak pracują projektanci w jednym z największych koncernów samochodowych na świecie.
Szczegóły na stronie http://renaultpassion.pl/2017/wystawa/

 

Redakcja GLOBEnergia