Częścią targów Warsaw Home, które odbędą się w dniach 6-8 października 2017 r.  będzie ekspozycja Renault Home, której główną atrakcją jest elektryczny samochód koncepcyjny Renault Trezor. Wystawa prezentuje wizję przyszłości, zgodnie z którą auto staje się elementem najbliższego otoczenia użytkowników. Stoisko będzie dostępne dla odwiedzających przez cały czas trwania targów.

źródło: Renault Tresor

W ramach obecności Renault na targach 6 października o godz. 13.40 będzie miał miejsce również panel dyskusyjny, w którym udział wezmą Dyrektor Designu Wewnętrznego Grupy Renault Antoine Genin i polscy eksperci od designu.  Porozmawiają oni o najnowszych trendach w projektowaniu samochodów elektrycznych oraz o tym, czy i w jaki sposób designerzy z różnych dziedzin wzajemnie się inspirują. W ramach współpracy z organizatorami targów Warsaw Home Renault Polska przekaże osiem samochodów do obsługi targów i jako VIP shuttle.

Źródło: Renault

Samochód elektryczny w domu

W ramach projektu “Renault. Passion for design & innovation” powstała niezwykła ekspozycja Renault Home, która stanowi okazję, by przyjrzeć się możliwościom połączenia designu i motoryzacji. “Renault Home to w pełni wyposażony dom, którego integralną częścią jest samochód koncepcyjny Renault Trezor”  – mówi Agata Szczech, Dyrektor Komunikacji Renault Terytorium East.

źródło: Renault

Zgodnie z wizją przyszłości Renault samochody jutra – nowoczesne, zaawansowane pojazdy elektryczne” będą prawdziwymi elementami środowiska, w którym żyją ich użytkownicy. Renault Home obrazuje kolejny krok na tej drodze, zgodny z filozofią easy life. Samochody mają wkrótce funkcjonować w pełnej harmonii ze swoim otoczeniem oraz komunikować się z nim, infrastrukturą drogową czy cyfrowymi urządzeniami użytkowników. Renault Trezor, który w trybie jazdy autonomicznej zapewnia dostęp do multimediów i rozrywki nie tylko pasażerom, lecz także kierowcy, staje się swoistym przedłużeniem domu.

 

Renault Trezor – designerski, elektryczny concept car

Podczas targów Warsaw Home samochód koncepcyjny Renault Trezor zostanie zaprezentowany w Polsce po raz pierwszy. To dwumiejscowe elektryczne coupé symbolizuje styl przyszłych modeli Renault. Wyróżnia się połączeniem dynamicznego, sportowego charakteru nadwozia z ciepłą stylistyką wnętrza, gdzie dominuje czerwień i szlachetne materiały. Trezor otwiera drogę do ery sportowych samochodów elektrycznych – do setki rozpędza się w czasie poniżej czterech sekund. Auto doceniono w wielu prestiżowych konkursach. Jest to samochód elektryczny klasy premium, będący konkurencyjnym wobec wyższych modeli Tesli.

Źródło: Renault

 

Redakcja GLOBEnergia