Jak powstaje moduł Encor?

Moduły produkowane są na specjalne zamówienie firmy Corab w renomowanej fabryce modułów fotowoltaicznych z rankingu Tier1. Zarówno specyfikacja modułu, jak i proces produkcyjny były pod ścisłą kontrolą Corab.

Analizując rynek modułów fotowoltaicznych, zauważyliśmy mnogość nieznanych nikomu marek. Rozmawialiśmy również z firmami instalatorskimi o ich potrzebach oraz o potrzebach klientów ostatecznych. Na tej podstawie podjęliśmy decyzję. Encor jest właśnie odpowiedzią. – powiedział Łukasz Kotula, Dyrektor ds. rozwoju i szkoleń Corab.

Corab zachowuje standardy, poniżej których nie zgodzi się zejść zarówno pod kątem jakości jak i bezpieczeństwa. Stąd ważne były pełna kontrola nad procesem produkcji zgodnie ze wskazaną specyfikacją, użycie najlepszych komponentów oraz liczne badania, które potwierdzą jakość, bezpieczeństwo i spełnienie obowiązujących norm.

corab encor

Moduł fotowoltaiczny Encor

Czym się wyróżnia?

Corab postawił na naprawdę wysoką jakość w rozsądnej cenie. Pierwszy moduł w planowanej serii to ENCOR 360 Wp. Jest to idealnie czarny full black. Ważny aspekt to dłuższy przewód, który pozwala na wygodny montaż zarówno na długim jak i na krótkim boku.

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi PPOŻ złącza obwodów DC powinny być tego samego producenta, a połączeń powinno być jak najmniej. Moduł Encor posiada najbardziej popularne złącza Multicontact MC4, co sprawia że pasuje do większości urządzeń dostępnych na rynku.
Nie bez znaczenia była również powierzchnia. Obecnie obserwujemy na rynku trend niestandardowych wymiarów modułów przez co ich montaż bywa utrudniony lub droższy. Nietypowe wymiary często bardzo duże powodują konieczność zastosowania innych konstrukcji. Tutaj nie mamy tego problemu. Jednocześnie na palecie transportujemy 31 modułów, co optymalizuje koszty dostawy.

Corab jest pewien jakości tego modułu i bierze za niego odpowiedzialność. Jako marka z 30-letnim doświadczeniem jesteśmy zawsze na tym polu bardzo ostrożni. Wszystkie nasze produkty muszą przejść liczne testy i badania, abyśmy mieli pewność bezpieczeństwa, niezawodności – powiedział Paweł Wiktorowicz, Dyrektor Działu Wsparcia Sprzedaży.

Gwarancja jest ważna i nie liczy się tylko jej okres. Ważne jest, aby gwarantem była firma stabilna finansowo. 30 lat Corab budował swoją wiarygodność w biznesie. Encor jako nowe dziecko ma szansę zyskać dużą popularność pośród instalatorów i inwestorów. Pierwsze opinie o produkcie są bardzo obiecujące a pierwsze megawaty rozeszły się bardzo szybko.

Corab

Polski producent systemów mocowań modułów fotowoltaicznych