Jak podała Grupa Energa na oficjalnym Twitterze, decyzją Walnego Zgromadzenia akcjonariuszy Energa Wytwarzanie SA zmieni nazwę i stanie się wkrótce spółką Energa OZE SA. To pierwszy krok spółki ku generacji energii elektrycznej, jeszcze bardziej nastawionej na odnawialne źródła energii.

Grupa Energa jest liderem programu strategicznego w obszarze rozwoju odnawialnych źródeł energii. Obecnie, ponad 30% energii elektrycznej produkowanej przez spółkę jest wytwarzane z odnawialnych źródeł energii.

twitter energa

Grzegorz Ksepko, p.o. prezesa zarządu Energi SA, podmiotu dominującego Grupy Energa uważa, że Energa chce jeszcze bardziej umocnić swoją pozycję w obszarze OZE w Polsce. Zmiana nazwy jednej z kluczowych spółek ma być tego wyrazem. Z jednej strony podkreśla wszystko to, co udało się w tej dziedzinie już osiągnąć. Z drugiej spółka wyznacza sobie dalszy, klarowny kierunek rozwoju.

Takie działanie to nie tylko naturalna konsekwencja światowych trendów w energetyce, ale także wyjście naprzeciw oczekiwaniom inwestorów, jak również polityce rządu w obszarze wytwarzania energii – podkreśla Grzegorz Ksepko.

Energa stawia na OZE

Grupa jest właścicielem 46 elektrowni wodnych, pięciu farm wiatrowych oraz dwóch farm fotowoltaicznych. Ich łączna moc osiąga ok 444 MW. Energa SA w dalszym ciągu rozbudowuje lądowe instalacje wiatrowe na lądzie. W perspektywie długoterminowej, firma rozwija także projekty farm wiatrowych offshore. Spółka rozwija także projekty fotowoltaiczne. Między innymi największa farma fotowoltaiczna w Polsce umiejscowiona w gminie Czernikowo o mocy 3,77 MW, należy do spółki Energa.

– Premier Mateusz Morawiecki wielokrotnie podkreślał, że polska energetyka musi stać się energetyką czystą, energetyką prosumencką, energetyką opartą o źródła energii odnawialnej Również projekt nowej „Polityki energetycznej Polski do 2040 r.” zakłada, że moc polskich elektrowni wiatrowych na Bałtyku ma do roku 2035 wynieść 6 GW, zaś do roku 2040 sięgnąć 10 GW. Energa swoją proekologiczną strategią wpisuje się właśnie w rządowe plany dynamicznego rozwoju polskiej energetyki.– dodał Grzegorz Ksepko.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce. Utrzymuje także wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Zmiana nazwy na Energa OZE SA to pierwszy krok spółki ku wprowadzeniu jeszcze mocniej nastawionego na OZE podejścia do generacji energii elektrycznej. Oby tak dalej!

Źródło: media.energa.pl

Redakcja GLOBEnergia