W dniach 17-19 września 2019 roku w Bielsku Białej odbyły się targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego. To wydarzenie to rokrocznie ciekawe miejsce spotkań czołowych przedstawicieli branży elektrotechnicznej w Polsce.

Wśród eksponatów, mieliśmy okazję zobaczyć urządzenia rozdzielcze wysokich i niskich napięć, transformatory, generatory czy silniki, agregaty prądotwórcze i UPS-y, odnawialne źródła energii, układy automatyki, sterowania, pomiarów i diagnostyki, kable i przewody, słupy i oprawy oświetleniowe, podnośniki i specjalistyczne pojazdy dla energetyki, osprzętu sieciowego i instalacyjnego. Targi to też szereg energooszczędnych źródeł światła, maszyn i narzędzi dla budownictwa energetycznego a także rozwiązań informatycznych czy ofert usług dla branży energetycznej i wiele jeszcze innych innowacyjnych rozwiązań.

Targi ENERGETAB 2019 (Fot. GLOBEnergia)

W tym roku, wśród 700 wystawców z 24 krajów Europy, Azji i USA spotkaliśmy zarówno dobrze znane międzynarodowe korporacje dostarczające pełny wachlarz produktów na globalne rynki, jak też większość znaczących krajowych dostawców najbardziej zaawansowanych technologicznie maszyn, urządzeń i aparatów, służących niezawodnemu i efektywnemu wytwarzaniu oraz dostarczaniu energii elektrycznej.

Redakcja na targach ENERGETAB 2019

Jak co roku, targom towarzyszyły konferencje organizowane przez izby i stowarzyszenia patronujące targom, warsztaty organizowane przez PTPiREE, czy seminaria promocyjne wystawców. Na jednym z paneli dyskusyjnych można było zobaczyć w roli eksperta reprezentanta redakcji GLOBEnergia, a dokładnie redaktor naczelnego – Grzegorza Burka.

Debata z udziałem redaktora naczelnego GLOBEnergia (Fot. GLOBEnergia)

Pretekstem do obecności naszego eksperta podczas jednej z debat był dynamicznie rozwijający się rynek fotowoltaiczny w Polsce, a głównym tematem debaty było: „Liderzy, czy statyści? Jaką rolę w transformacji energetycznej odegrają polskie firmy?”. Według branżowych raportów, już w tym roku Polska może znaleźć się na 4. miejscu w UE pod względem rocznych przyrostów nowych mocy fotowoltaicznych. Pomóc ma w tym dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych w ramach rządowego programu „Mój prąd”. Redaktor naczelny przedstawił w liczbach jak wygląda rynek mikroinstalacji PV w Polsce i jakie są związane z nim perspektywy.

Debata międzybranżowa (Fot. GLOBEnergia)

Opowiadał również, jaka jest koncentracja rynku – mała ilość wielkich instalacji czy wiele małych. Swoją wypowiedź zakończył podsumowaniem i konsekwencjami takiego stanu rzeczy.


Czas na TRENDY ENERGETYCZNE

Targi ENERGETAB 2019 za nami, a przed nami… II Kongres Trendy Energetyczne – wyjątkowe wydarzenie  podczas którego zaglądniemy w najbliższą przyszłość i przygotujemy się na nadchodzące zmiany!

Zapraszamy!

Redakcja GLOBEnergia