Rynek energetyczny w Polsce ulega teraz dynamicznym zmianom. Rośnie tym samym zapotrzebowanie na specjalistów, obeznanych regulacjami oraz nowymi technologiami na rynku. Energetyka odnawialna dla biznesu: technologie, ekonomia, wdrożenia – to nowy kierunek studiów podyplomowych, który stanowi swoistą odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie! Twórcy programu położyli nacisk na aktualność technologiczną, rynkową i regulacyjną, w tym bieżące monitorowanie regulacji poświęconych OZE w kontekście zmian klimatycznych w Europie i Polsce.

Politechnika Warszawska źródło: pw.edu.pl

Oferta edukacyjna

Jak zwykle – modne są innowacje! Zakres merytoryczny studiów ma charakter innowacyjny i wyróżnia się spośród innych ofert edukacyjnych tego typu. Nowatorski program studiów ma kłaść nacisk na aktualność technologiczną, rynkową i regulacyjną, w tym bieżące monitorowanie regulacji poświęconych OZE w kontekście zmian klimatycznych w Europie i Polsce.

Oferta edukacyjna skupia się przede wszystkim na energetyce wiatrowej i na fotowoltaice. Nie mogłoby być inaczej, bo to obecnie dwie najbardziej konkurencyjne ekonomicznie i popularne technologie.

Kierunek przekazywanej wiedzy będzie obejmował pogłębioną analizę funkcjonowania OZE w decentralizującym się systemie energetycznym i na liberalizującym się rynku UE, przygotowywanie i finansowanie projektów inwestycyjnych czy szczegółowe omówienie studiów przypadku dla modelowych/referencyjnych inwestycji.

Studia mają charakter podyplomowy, potrwają rok, a ruszają już od listopada 2019!

Zaproponowany zakres wiedzy sprawi, że absolwenci studiów poświęconych Energetyce Odnawialnej ze Szkoły Biznesu PW będą najlepszymi specjalistami na rynku, w pełni gotowymi do podejmowania udanych realizacji projektów z zakresu OZE – stwierdza Paweł Urbański, dyrektor Szkoły Biznesu PW i kierownik Studiów Energetyka Odnawialna dla Biznesu.

Postępujące zmiany klimatyczne stały się nową scenografią życia każdego człowieka. Świat zwraca się w kierunku energetyki odnawialnej, która coraz częściej dominuje nad tradycyjną. Zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru energetyki odnawialnej rośnie, a już wkrótce będzie ich potrzebnych znacznie więcej, bo energetyka odnawialna będzie pierwszoplanową także i w Polsce

Dla kogo?

Studia są kierowane przede wszystkim do inwestorów i deweloperów działających w obszarze energetyki rozproszonej oraz do managerów odpowiedzialnych za redukcję kosztów energii w firmach.

Przedstawiciele banków i funduszy finansujących projekty energetyczne oraz dostawcy technologii są kolejną grupą, która dzięki studiom może sobie podnieść kompetencje.

Studia będą bardzo dobrym uaktualnieniem wiedzy dla tych, którzy już działają na rynku OZE. Są też dobrą opcją dla pracowników firm z zakresu energetyki tradycyjnej, którzy mogą przygotować się do nowych wyzwań związanych z dekarbonizacją polskiej gospodarki lub zastanawiają się nad przebranżowieniem.

Studenci dowiedzą się jaki jest kontekst rynkowy rozwijających się technologii i będą mogli porównywać, gdzie atrakcyjność inwestowania jest największa. Poznają możliwości wejścia na rynek bez korzystania z instrumentów wsparcia oraz dowiedzą się jak najłatwiej unikać ryzyka regulacyjnego.

Już niedługo nikt nie powie, że w Polsce brakuje specjalistów. Warto przypomnieć, że ostatnio ogłoszono, że na Politechnice Gdańskiej powstanie nowy kierunek studiów związany z morską energetyką wiatrową! Więcej można przeczytać o tym TUTAJ

Źródło: biznesalert

Redakcja GLOBEnergia