W tym roku, dzięki Greenpeace festiwalowicze będą mogli skorzystać z dwóch ładowarni słonecznych oraz wziąć udział w niecodziennych zajęciach i warsztatach. Będzie można też dołączyć do ruchu Więcej niż Energia, którego celem jest rozwój w Polsce energetyki obywatelskiej.

Greenpeace w tym roku będzie obecny na Woodstocku w dwóch miejscach: w wyjątkowej EkoWiosce oraz w strefie NGO, gdzie stanie pawilon edukacyjny. Dobrą energię zapewni wszystkim słońce, które dzięki instalacjom fotowoltaicznym dostarczy prąd do wszystkich urządzeń, a przy sprzyjającej pogodzie zasili również festiwal. Festiwalowiczom udostępnione są punkty, w których nieodpłatnie można naładować telefony i inne urządzenia.
W trakcie oczekiwania na podładowanie np. telefonu można wziąć udział w różnych aktywnościach. Aktywiści prowadzą warsztaty wege gotowania, śpiewu i szycia. Planują też speed dating, czyli ekspresowe randki dla wszystkich. Będą także ciekawe spotkania z zaprzyjaźnionymi organizacjami i całonocne dyskusje. Dzięki stacjonarnej ładowarni solarnej zlokalizowanej na terenie EkoWioski, energii nie zabraknie komórkom czy tabletom Woodstockowiczów.
 
woodstock3
Znajdziecie nas również w strefie NGO, w której zagości supernowoczesna elektrownia słoneczna zamontowana na ogromnym solar trackerze. Jest to urządzenie, które umożliwia przesuwanie się paneli za ruchem słońca. Dzięki temu elektrownia jest bardzo wydajna. W pobliskim pawilonie edukacyjnym będzie można dowiedzieć się więcej o odnawialnych źródłach energii czy działaniu samej instalacji, a w zacienionej strefie wokół elektrowni odpocząć na leżakach i naładować urządzenia mobilne podpinając je do ogólnodostępnych gniazdek.
 
Źródło: Greenpeace