Gmina Strawczyn jest znana głównie, jako miejsce urodzin Stefana Żeromskiego oraz siedziba pałacyku podarowanego przez naród Henrykowi Sienkiewiczowi. To oraz piękny krajobraz powodują, że należy ona do jednych z bardziej atrakcyjnych turystycznie okolic Kielc. Nic dziwnego, więc, że gmina kładzie duży nacisk na rozwój turystyki i sportu. W tym roku w ramach swoich działań, przy wsparciu z funduszy unijnych, gmina odda do użytku kompleks rekreacyjny.

 

Centrum Sportowo-Rekreacyjne w Strawczynku to jeden z nielicznych obiektów sportowych na terenie powiatu kieleckiego, który stwarza szerokie możliwości rozwoju fizycznego każdego człowieka. Umożliwiają to wchodzące w jego skład: basen kryty, stadion piłkarski, bieżnia lekkoatletyczna, boiska treningowe do piłki nożnej, ręcznej, siatkowej i koszykowej oraz kort tenisowy. W kolejnych etapach rozbudowy obiekt zostanie wyposażony w dodatkowe sale sportowe i rekreacyjne: widownię, saunę, kręgielnię, kawiarnię-palmiarnię, sztuczną rzekę, pomieszczenie do uprawiania aerobiku i siłownię.

 

zobacz także:

Ekonomiczne i ekologiczne ogrzewanie w Archikatedrze Oliwskiej

 

Centrum będzie ogrzewane pompami ciepła, kotłami na biomasę oraz systemem solarnym. Zastosowano dwie dwusprężarkowe jednostki glikol/ woda serii Professionell SWP 820, produkowane przez firmę Alpha-InnoTec, o łącznej mocy 163,8 kW i współczynniku wydajności COP 4,2 (przy B0/W35 wg EN 255). Pompy ciepła fabrycznie wyposażono w regulator posiadający m.in. port USB z możliwością podłączenia pamięci zewnętrznej (do archiwizacji danych oraz aktualizacji oprogramowania), a także wejście internetowe, za pomocą, którego możliwe jest sterowanie instalacją z dowolnego miejsca poprzez przeglądarkę internetową. Dzięki tej usłudze można zdalnie obsługiwać i kontrolować pracę pompy ciepła przez internet i/lub telefon komórkowy….

 

Bogdan Skotarek

Przedsiębiorstwo „Hydro-Tech” Konin

 

Czytaj całość

Globenergia 3/2011

okładka-globenergia-3-2011Image53