Energooszczędny kompleks segmentów szeregowych w Warszawie

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

EnergooszWa-wa1

Rosnące ceny eksploatacji budynków skłaniają do poszukiwania oszczędności. Nad obniżeniem kosztów ogrzewania i produkcji ciepłej wody użytkowej głowią się nie tylko właściciele budynków, ale również deweloperzy.

Na zastosowanie pomp ciepła do budowanego osiedla domów szeregowych na osiedlu Kapriola w Warszawie przez generalnego wykonawcę i inwestora spółkę NDI Nieruchomości Sp. z o.o. nie trzeba było długo namawiać. Kompleks segmentów szeregowych na Osiedlu Kapriola w Warszawie Wilanowie zdecydowanie zasługuje na miano energooszczędnych i ekologicznych. By spełnić założenia i odpowiednie warunki reżimu technologicznego, do wykonania budynku zastosowano najlepsze dostępne na rynku materiały. Budowę podzielono na dwa etapy, z czego pierwszy został już zakończony. Za bramą główną Osiedla Kapriola stoi 18 już gotowych segmentów pierwszego etapu o powierzchni od 175 do 207 m². W drugim etapie powstanie kolejnych 29. (…)

EnergooszWa-wa
Pompa ciepła daje mieszkańcom czystą i tanią energię grzewczą z wnętrza ziemi. Dostarcza przyjemne ciepło i rześki chłód do całego budynku. Bez rachun-ków za gaz, martwienia się o węgiel czy ekogroszek. A koszt ogrzewania całego domu jest niższy niż koszt ogrzewania z sieci miejskiej 60-metrowego mieszkania. Dodatkowo urządzenie może być zdalnie zarządzane za pośrednictwem Internetu lub telefonu.

Katarzyna Narojczyk Przedsiębiorstwo „Hydro-Tech” Konin


Cały artykuł w numerze 5/2013
2013 5 GLOBEnergia