Energynat z kontraktem na 220 MW modułów fotowoltaicznych JinkoSolar

Jeden z czołowych polskich importerów i dystrybutorów komponentów PV – spółka Energynat po ponad dwóch latach współpracy z marką JinkoSolar – TOP2 największych producentów modułów fotowoltaicznych na świecie oraz światowym liderem w produkcji modułów z ogniwami w technologii typu N – wchodzi dziś do grona jej kluczowych dystrybutorów w Europie.

Zdjęcie autora: Energynat Sp. z o.o.

Energynat Sp. z o.o.

Napędzamy transformację energetyczną

Podziel się

Inauguracja umowy dystrybucyjnej zawartej pomiędzy firmami miała miejsce w trakcie Targów ENEX 2023 w Kielcach. Kontrakt polskiego importera sprzętu PV – spółki Energynat oraz producenta paneli fotowoltaicznych – marki JinkoSolar przewiduje dostawę do rynku w 2023 roku modułów o mocy 220 MW. Zarząd Energynat planuje jednak ten wolumen powiększyć o dodatkowe 30 MW, osiągając na koniec roku pułap 250 MW. Całkowita ilość paneli fotowoltaicznych dostarczonych w bieżącym roku przez Energynat ma natomiast wynieść aż 350 MW.

W Energynat stawiamy wyłącznie na najlepsze marki gwarantujące jakość, innowacyjne technologie i stabilne dostawy. Po blisko dwóch latach bardzo dobrze rokującej współpracy z marką JinkoSolar, decyzja o zacieśnieniu naszych relacji biznesowych była dla nas oczywista. Popularyzacja technologii ogniw typu N, której JinkoSolar jest pionierem oraz kolejne rekordy efektywności osiągane przez produkty tej firmy, sprawiają, że popyt na panele JinkoSolar wciąż rośnie. Klienci w Polsce i Europie doceniają moduły tej marki także za wydłużone gwarancje oraz ich walory estetyczne.

wyjaśnia Paweł Kozłowski, Chief Operations Officer i Co-Founder Energynat.

Jak dodaje, dzięki zawartej umowie dystrybucyjnej firma może dziś gwarantować swoim klientom i partnerom biznesowym pewność dostaw, niezmiennie najlepsze ceny oraz elastyczne warunki współpracy.

JinkoSolar to jeden z największych i najbardziej innowacyjnych producentów modułów fotowoltaicznych na świecie. Produkty JinkoSolar trafiają do klientów w ponad 160 krajach na różnych kontynentach. Zdolności produkcyjne firmy to obecnie 70 GW rocznie, a te do końca 2023 JinkoSolar planuje zwiększyć do poziomu 90 GW.

Trend transformacji energetycznej nabiera rozpędu w całej Europie, a szczególnie w Europie Środkowej. Moduły fotowoltaiczne typu N, w których produkcji marka JinkoSolar jest dziś niekwestionowanym liderem, to kierunek, w którym podąża już cały światowy rynek i wszyscy uznani producenci paneli PV. Dla umocnienia przewagi rynkowej naszych produktów w tej części świata szukaliśmy zaufanego partnera, który nie tylko zapewni nam silną pozycję w Polsce, ale także wzmocni naszą obecność w innych krajach regionu. Współpraca z Energynat pozwala nam ze spokojem patrzeć w przyszłość, a klientom Energynat oraz użytkownikom modułów JinkoSolar daje pewność nieprzerwanych łańcuchów dostaw, najlepszych cen oraz wieloletnich gwarancji producenckich

powiedział Marcin Jędrachowicz z JinkoSolar.

Energynat jest obecnie czołowym importerem produktów firmy JinkoSolar w Polsce oraz Europie, gwarantującym swoim klientom i partnerom biznesowym obok dostępności i stałych cen, najwyższą jakość obsługi oraz doradztwo w zakresie oferty JinkoSolar.

Moduły JinkoSolar będą dostępne w Polsce w sieci sprzedaży autoryzowanych partnerów Energynat – czołowych dystrybutorów materiałów elektrotechnicznych – liczącej już blisko 100 punktów handlowych. W przypadku zamówień kontenerowych i megawatowych, w których specjalizuje się importer, firma zachęca do kontaktu bezpośredniego i skorzystania z ich flagowego programu „Duże RABATY na MEGAWATY” oraz odbierania komponentów bezpośrednio z 3 centrów dystrybucyjnych Energynat: w Warszawie, Wrocławiu oraz Łodzi.

W ofercie Energynat, obok modułów JinkoSolar znajdują się także moduły marki Astronergy, której firma jest głównym importerem i dystrybutorem w Polsce. Energynat prowadzi także dystrybucję inwerterów hybrydowych i stringowych takich marek jak SOFAR, czy SolaX Power.

Materiał promocyjny

Zdjęcie autora: Energynat Sp. z o.o.

Energynat Sp. z o.o.

Napędzamy transformację energetyczną