Wirtualne spotkanie z ekspertami odbędzie się 28 października br. (środa), drugiego dnia Trendów Energetycznych 2020

HARMONOGRAM

    1. 12:00 do 12:45: Prelekcja
    1. 12:45 do 13:00: Pytania do prelegenta
Paweł Wróbel, Paweł Lachman - Trendy Energetyczne 2020

Paweł Wróbel, Paweł Lachman – Trendy Energetyczne 2020

Wydarzenie jest bezpłatne, obowiązuje rejestracja za pomocą platformy CLICKMEETING

REJESTRACJA

Prezenter: Paweł Wróbel

Ekspert ds. regulacji UE z ponad 15-letnim doświadczeniem pracy w Brukseli, w tym w Komisji Europejskiej i Parlamencie Europejskim. Specjalizuje się w polityce energetycznej, klimatycznej, środowiskowej, a także unijnym budżecie. Uczestniczył w pracach i negocjacjach wielu unijnych regulacji tworzących ramy prawne dla sektora energetycznego.
Założyciel i szef firmy konsultingowej „Gate Brussels”. Współpracownik Forum Energii, Instytutu Jagiellońskiego oraz BiznesAlert.pl.

Autor wielu raportów i analiz z zakresu procesów tworzących ramy prawne transformacji energetycznej.

Prezenter: Paweł Lachman

Od 2011 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, czołowego stowarzyszenia branży pomp ciepła w Polsce. Koordynator i członek zespołu autorskiego branżowych wytycznych PORT PC w zakresie pomp ciepła cz. 1-8 .

Absolwent studiów na Wydziale Inżynierii Sanitarnej i Wodnej Politechniki Krakowskiej, kierunek inżynieria środowiska. Od ponad 20 lat jest zatrudniony jako inżynier szkoleniowy w firmie Vaillant.

Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie z prowadzenia szkoleń dla instalatorów i projektantów branży grzewczej oraz OZE (termiczne kolektory słoneczne, pompy ciepła, układy hybrydowe pomp ciepła, kotły kondensacyjne, wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, systemy hydrauliczne c.o. ogrzewania i ciepłej wody użytkowej).

Prowadzący w latach 2011-2012 kursy certyfikowanego Instalatora OZE w zakresie pomp ciepła „Instal+RES” (Politechnika Krakowska). W latach 2014-2018 prowadzi kursy w ramach europejskiego systemu szkoleń „Eucert” ( EHPA i PORT PC). Jest autorem ponad 50 artykułów o tematyce odnawialnych źródeł ciepła i techniki grzewczej.

Trendy Energetyczne 2020

Trendy Energetyczne to wiodące wydarzenie branży energetycznej. Jest miejscem spotkań praktyków i czołowych ekspertów sektora energii. Eksperci wskazują trendy, a samo wydarzenie nadaje bieg dyskusji o przyszłości energetyki w Polsce. Organizatorzy przewidzieli dyskusje dotyczące 4 najważniejszych trendów, jak Europejski Zielony Ład i Fala Renowacji, polska walka ze smogiem, rozwój fotowoltaiki oraz nowych technologii w energetyce. Wydarzeniu towarzyszą wirtualne spotkania z ekspertami, które są znakomitą okazją do uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania z zakresu transformacji energetycznej.

Organizator: GLOBEnergia

Współorganizator: Porozumienie Branżowe Na Rzecz Efektywności Energetycznej POBE.

Patronat Honorowy: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

Patron: Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej – Polska PV, Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, Climate Accelerator, SPIN-US Sp. z o.o., Polska Izba Rozwoju Elektromobilności, magazyn Wszystko Działa!, Związek Województw RP, Krajowa Izba Klastrów Energii, Polskie Stowarzyszenie Geotermiczne

Partnerzy: Viessmann, Rockwool, Corab, JinkoSolar, SolarEdge, Fronius, Glen Dimplex Polska, Bruk-Bet Solar, Ekoenergetyka

Redakcja GLOBEnergia