Artykuł opracowany przez firmę Fronius.

Na 552 metrach kwadratowych firma zaprezentowała rozmaite rozwiązania na rzecz transformacji energetycznej. Do atrakcji stoiska zaliczały się nowe falowniki hybrydowe Fronius GEN24 Plus, komercyjny falownik Fronius Tauro i nagradzana instalacja do tankowania wodoru SOLH2UB.

GEN24 Plus — wyjątkowe wszechstronne falowniki hybrydowe

Falowniki hybrydowe Fronius GEN24 Plus są uzupełnieniem gamy produktów Fronius.

„Naszym celem było zawsze, aby jak najbardziej ułatwić życie instalatorom. Bez względu na to, czy chodzi o fotowoltaikę, magazynowanie energii, zasilanie awaryjne, ogrzewanie czy e-mobilność, Fronius GEN24 Plus stanowi wyjątkowo wszechstronne rozwiązanie, które będzie kamieniem milowym dla transformacji energetycznej w mikroinstalacjach” — z dumą zapowiada Martin Hackl.

Urządzenia te są dostępne w wersji jedno- i trójfazowej i przystosowane do działania w sieciach na całym świecie. Odznaczają się wszystkimi zaletami technologii SnapINverter, a ponadto są wyposażone w pewne udogodnienia, takie jak najszybsze uruchomienie z poziomu aplikacji i najszybszy serwis na rynku.

Falownik hybrydowy Fronius GEN24 Plus (Źródło: Fronius)

Dzięki PV Point istnieje możliwość zasilania awaryjnego w podstawowym zakresie także bez zasobnika energii. Użytkownicy mogą przykładowo ładować telefon komórkowy lub laptop i zachować możliwość kontaktu i dostępu do informacji także podczas dłuższych przerw w dostawie energii. Jeśli falownik zostanie połączony z akumulatorem, może zasilać całą instalację domową jako pełnoprawne źródło rezerwowe.

Model Primo GEN24 Plus został wyróżniony nagrodą Plus X Award 2019 za wysoką jakość, komfort obsługi, funkcjonalność i ekologię.

Tauro — maksymalny zysk dzięki inteligentnej konstrukcji

Kolejną atrakcją stoiska był falownik Fronius Tauro. Dostępny w klasach mocy 50 i 100 kW Tauro zapewnia elastyczne planowanie systemu, minimalizację kosztów BOS2 oraz odporność pozwalającą osiągać najwyższe uzyski nawet w najsurowszych warunkach środowiskowych, jak upał, mróz i pył.

Falownik komercyjny Fronius Tauro. Źródło: Fronius

Fronius zaprojektował ten solidny falownik z myślą o montażu napowietrznym bez osłony. Jest on tak zbudowany, że najlepiej nadaje się do dużych instalacji dachowych i gruntowych o wielkości od 50 kW. Tauro może działać w topografii scentralizowanej i rozproszonej. Pozwala także na przewymiarowanie i łańcuchowe połączenia typu AC Daisy Chaining, a przy tym jest łatwy w montażu i konserwacji.

Wodór jako nośnik energii przyszłości

Na stoisku publiczność miała także okazję przekonać się, jak dużym potencjałem jako źródło energii elektrycznej dla gmin i przedsiębiorstw odznacza się ekologicznie wytwarzany wodór. Fronius zaprezentował swoją instalację do tankowania wodoru SOLH2UB wyróżnioną austriacką nagrodą państwową w dziedzinie technologii środowiskowych i energetycznych. Wytwarza ona wodór metodą elektrolizy z energii słonecznej i wody, którym firma Fronius zasila swoją flotę wodorową. W razie potrzeby wodór jest ponownie przekształcany w prąd i ciepło w ogniwach paliwowych. SOLH2UB stanowi lokalny węzeł energii słonecznej i umożliwia innowacyjną integrację sektorów energetyki, mobilności i ciepła.

„Targi Intersolar ponownie okazały się naszym ogromnym sukcesem” — cieszy się Martin Hackl, Global Director Solar Energy, Fronius International GmbH.

Zgodnie z wizją „24 godziny Słońca” — przyszłości, w której światowe zapotrzebowanie na energię będzie pokrywane wyłącznie ze źródeł odnawialnych — Fronius zaprezentował rozwiązania międzysektorowe, które stanowią podstawę transformacji energetycznej.

Fronius Polska

Rozwiązania dla fotowoltaiki, inteligentne rozwiązania i zarządzanie energią