Aktualności Aktualności

Farma fotowoltaiczna w układzie wschód-zachód o mocy 750kwp w Wagenfeld na terenie Niemiec. Co ją wyróżnia?

Zdjęcie autora: RECA Solar
Zdjęcie autora: RECA Solar

RECA Solar

Dostawca systemów montażowych do instalacji fotowoltaicznych

Podziel się

Farma fotowoltaiczna w Wagenfeld podstawowe informacje

Farma fotowoltaiczna powstała w oparciu system konstrukcji trzypodporowy RECA RS-8 wschód-zachód w układzie 4 panele poziomo z powłoką magnelis. Na dostarczonym systemie konstrukcji zamontowano 2000 sztuk paneli monokrystalicznych chińskiego producenta EGING PV EG-(SERIES)M60 o mocy 375 watt i falownikach HUAWEI 60KTL . Dla wybudowania instalacji fotowoltaicznej wykorzystano działkę przemysłową o powierzchni 0,8ha

Dlaczego zastosowano konstrukcje wschód - zachód ?

Inwestor zdecydował się na taki rodzaj konstrukcji w systemie wschód-zachód ze względu duży koszt działki jak również niekorzystny kształt dla budowy typowo południowej. Dzięki optymalnemu ustawieniu paneli w orientacji wschód-zachód udało się zmieścić 750kw na działce o powierzchni 0,8ha (w przeliczeniu na 1MW = 0,95ha) , prognozuje się uzyskać z rocznej produkcji instalacji fotowoltaicznej wartość energii 850mWH.

Konstrukcja została ta zaprojektowana w taki sposób, aby z jednej strony wykorzystać optymalnie teren inwestora ale również uzyskać jak najlepsze parametry z produkcji energii. – mówi Marcin Sajewicz z RECA SOLAR.

To już kolejny projekt zrealizowany przez RECA SOLAR w tym roku na terenie Niemiec.

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej Reca Solar.